Заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Інна Куцка констатувала катастрофічне скорочення площ зелених зон у Хмельницькому, що негативно впливає на привабливість та екологічну ситуацію загалом.
Про це вона зазначила в інтерв’ю газеті “Проскурів”.
“Значну роль у цьому відіграють забудовники. Немає нічого поганого у високих темпах будівництва, але не за рахунок зелених зон і водоохоронних територій, на яких можна будувати лише об’єкти спортивно-оздоровчого призначення. Прикро, що не всі дотримуються вимог генплану міста та іншої містобудівної документації. Якщо вже будівельні компанії отримали дозвіл на забудову таких ділянок, то, принаймні, повинні ставитися відповідально до справи. Зрізавши дерева, мають сплатити їх відновлювальну вартість, саджати нові, долучатися до створення нових парків і скверів. Так робить відповідальний бізнес у всьому світі, проте не у нас”, – наголосила вона.
За сливами еколога, нині у Хмельницькому нараховується 112 гектарів зелених зон загального користування, що надзвичайно мало для міста з населенням 265 тисяч. На кожного хмельничанина припадає лише п’ять квадратних метрів зелених насаджень, а мало б — від 12 до 20.
Разом з тим, пані Куцка зауважила, що минулого року експерти Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто” розробили комплексну схему озеленення Хмельницького, яка найближчим часом буде презентована громаді й затверджена на сесії міської ради. У ній визначені місця, призначені для зелених зон.
“Відповідно до цієї схеми будемо працювати над створенням парків і скверів. Так, уже цього року у міському природоохоронному фонді передбачені кошти на відведення ділянок під них. Також із міського бюджету виділені кошти на створення проектної документації на паркову зону від Старокостянтинівського шосе до вулиці Трудової та під Молодіжний парк”, – додала вона.