Юрист: Нецільове використання земельної ділянки Нацполіцією Хмельниччини є підставою для припинення права користування

Адвокат Роман Гавриленко на своїй сторінці у Фейсбук розмістив висновок щодо використання ГУ Національної поліції у Хмельницькій області земельної ділянки по вул. Зарічанська, 9/1-А для критої стоянки автомобілів.

 

Хмельницькому міському голові

Симчишину О.С.

Гавриленко Роман Валентинович

Радник міського голови.

На виконання усного доручення

«Щодо окремих аспектів забудови

земельної ділянки по вул. Зарічанська, 9/1-А

критою стоянкою для автомобілів».

30.10.2013 року рішенням Хмельницької ради №58 земельна ділянка площею 0,5573 га надана у постійне користування Управлінню міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області

У відповідності до статті 92 Земельного Кодексу України право постійного користування земельною ділянкою – це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

УМВС України в Хмельницькій області не має право розпорядження земельною ділянкою, оскільки таке прямо зазначено у законі.

16 вересня 2015 року Постановою КМ України №730 ліквідовано органи МВС.

УМВС України у Хмельницькій області уклало Договір із ТОВ «Золота середина», у відповідності до якого останньому доручено побудувати та здати в експлуатацію автостоянку службових автомобілів на земельній ділянці, яка передана у постійне користування.

Згідно даного Договору грошові розрахунки із Забудовником не передбачені, однак власником усього що знаходиться на земельній ділянці, з моменту укладення Договору є ТОВ «Золота середина».

Таким чином, УМВС України в Хмельницькій області розпорядився земельною ділянкою площею 0,5573 га без права на те, з метою отримання вигоди у формі уявного права на стоянку 20 автомобілів.

Згідно паспорта об’єкта на будівництві, Забудовник здійснює будівництво критої стоянки для автомобілів, тобто веде будівельні роботи із спорудження капітального об’єкту без рішення на те Хмельницької міської ради, що суперечить містобудівним умовам від 15.01.2016 року, що свідчить про наявність підстав для втручання органів ДАБІ та притягнення до відповідальності відповідних осіб.

Згідно статті 141 Земельного кодексу України право користування земельною ділянкою може бути припинене за рішенням суду у разі нецільового її використання.

Висновок: незаконне розпорядження земельною ділянкою особою, яка не має на те право та яке виразилось у передачі прав на її забудову капітальними об’єктами є підставою для звернення до суду за захистом права територіальної громади та до прокуратури із заявою про перевірку наявності складу злочину «Зловживання службовим становищем».

Нецільове використання земельної є підставою для припинення права користування. У даному випадку нецільовим використання земельної ділянки, є її забудова капітальною спорудою, замість спорудження відкритої автостоянки та є наявним комерційний інтерес забудовника отримати вигоду із набутого права на забудову.

Оскільки документи надані в копіях висновок зроблено з припущенням.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. У цьому висновку є сенс, але ж ці протиправні дії скоїли фактично правоохоронці, тому всілякі там інспекції будуть заплющувати очі, а управління архбудконтролю відсутнє, так як наш мер не дуже хоче, щоб воно було. Ці юридичні припущення такими і залишаться, а якщо ще раз пан Гавриленко подібне опублікує, то позбавиться права бути радником.

  2. Якщо мер розбереться із цим ментовским беспредєлом, по яких це корупційних схемах державна організація ОБЛ УВД продає людям гаражі!!!Адже УВД існує за рахунок податків нас простих мешканців!!! То це буде великий плюс меру!!!

  3. ООООООООООООООООО. СТАТЕЙКА НАБИРАЄ ОБЕРТІВ!!!!!!!!!!!!! УЖЕ ПІШЛИ ПОГРОЗИ В БІК ЛЮДЕЙ. ЯКІ ХОЧУТЬ УСЕ РОЗСТАВИТИ ПО БУКВІ ЗАКОНУ!!!!!!!!!!!!

  4. КОМУСЬ ЗАНАДТО ЛАСИЙ КУСОК ВРИВАЄТЬСЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.