Місячники добровільної здачі зброї традиційно відбуваються двічі на рік, проте цього року у зв’язку із великою кількістю незаконної зброї у поліції вирішили провести такі місячники тричі: у навесні, літом та восени. За березень у Хмельницькій області здали 211 одиниць зброї: 111 мисливської гладкоствольної, 5 одиниць мисливської нарізної, 41 одиниця холодної зброї, 48 одиниць газової, 6 пристроїв для відстрілу патронів спорядженими гумовими кулями та 204 боєприпасів різного калібру.
У поліції зазначають, що проведення таких місячників – це можливість для громадян здати зброю без неприємних наслідків та кримінальної відповідальності. Якщо ця зброя була б знайдена при обшуку, відповідальність за 263 статтею ККУ передбачає від 3 до 7 років за вогнепальну зброю та штраф у розмірі до 50 неоподаткованих мінімумів за холодну зброю.
При здачі необхідно вказати звідки у вас ця зброя. У поліції її відправлять у науково-дослідний експертний центр, де перевірять її приналежність до будь-яких кримінальних злочинів на території України. Якщо вона виявиться “чистою” її можна буде зареєструвати на себе, продати, або ж відправити на знищення. Знищують непридатну зброю у спеціальних печах на заводах, що виготовляють зброю.
Як зазначив начальник управління превенції ГУНП в Хмельницькій області Валентин Білянський, найчастіше при здачі люди стверджують, що зброя належала їхнім родичам. Так багато забутих одиниць знаходять на горищах, а незаконну – в лісопосадках.
Також він зазначив, що незареєстровану зброю можна здавати не лише тричі на рік.
“Можна здавати і не в місячник. Але тоді відповідна перевірка буде довшою. Місячник для цього і проводиться, щоб дати поштовх людям здавати зброю”, – заявив Валентин Білянський.