Поліція: здавати незареєстровану зброю можна не лише під час місячника

Місячники добровільної здачі зброї традиційно відбуваються двічі на рік, проте цього року у зв’язку із великою кількістю незаконної зброї у поліції вирішили провести такі місячники тричі: у навесні, літом та восени. За  березень у Хмельницькій області здали 211 одиниць зброї: 111 мисливської гладкоствольної, 5 одиниць мисливської нарізної, 41 одиниця холодної зброї, 48 одиниць газової, 6 пристроїв для відстрілу патронів спорядженими гумовими кулями та 204 боєприпасів різного калібру.

IMG_4578

У поліції зазначають, що проведення таких місячників – це можливість для громадян здати зброю без неприємних наслідків та кримінальної відповідальності. Якщо ця зброя була б знайдена при обшуку, відповідальність за 263 статтею ККУ передбачає від 3 до 7 років за вогнепальну зброю та штраф у розмірі до 50 неоподаткованих мінімумів за холодну зброю.

При здачі необхідно вказати звідки у вас ця зброя. У поліції її відправлять у науково-дослідний експертний центр, де перевірять її приналежність до будь-яких кримінальних злочинів на території України. Якщо вона виявиться “чистою” її можна буде зареєструвати на себе, продати, або ж відправити на знищення. Знищують непридатну зброю у спеціальних печах на заводах, що виготовляють зброю.

Як зазначив начальник управління превенції ГУНП в Хмельницькій області Валентин Білянський, найчастіше при здачі люди стверджують, що зброя належала їхнім родичам. Так багато забутих одиниць знаходять на горищах, а незаконну – в лісопосадках.

Також він зазначив, що незареєстровану зброю можна здавати не лише тричі на рік.

“Можна здавати і не в місячник. Але тоді відповідна перевірка буде довшою. Місячник для цього і проводиться, щоб дати поштовх людям здавати зброю”, – заявив Валентин Білянський.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.