Хмельницький окружний адмінсуд масово зупиняє справи звільнених по атестації поліцейських

Хмельницький окружний адміністративний суд масово зупиняє справи колишніх працівників поліції Хмельниччини, які оскаржують своє звільнення за результатами атестації.

Про це свідчать ряд ухвал, опублікованих у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Таким чином, служителі Феміди фактично задовольняють клопотання представників відповідача (Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області – НГП). Вони у судовій залі пояснили, що необхідно дочекатися набрання законної сили рішенням окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України Авакова Арсена Борисовича, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 “Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських”.

Також в матеріалах судових справ зазначено, що проведення атестування поліцейських передбачено статтею 57 Закону України “Про Національну поліцію, а порядок проведення атестування поліцейських визначений наказом Міністра внутрішніх справ від 17 листопада 2015 року №1465, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2015 року за №1445/27890, пунктом 1 якого затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських (далі – Інструкція №1465).

На умовах і в порядку, визначеному  Інструкцією №1465, діяли атестаційна комісія та апеляційна атестаційна комісія західного регіону, що приймали висновки відносно позивача. При цьому як пунктом 27 розділу IV, так і пунктом 14 розділу VI Інструкції №1465 передбачено беззаперечний обов’язок начальника органу поліції виконати прийняте комісіями рішення, тобто видати відповідний наказ на звільнення поліцейського.

“Саме тому, подальший розгляд даної справи є неможливим до вирішення Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/27744/15, так як атестування поліцейських та зокрема і позивача, а також його звільнення проводилось на підставах і в порядку визначеному Інструкцією №1465“, – вважають судді Хмельницького окружного адмінсуду.

Додамо, що Окружний адміністративний суд Києва 28 грудня 2015 року відкрив провадження за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України Авакова Арсена Борисовича, Міністерства внутрішніх справ України.

Нагадаємо, що на кінець лютого на Хмельниччині 40 працівників поліції, які не пройшли атестацію, подали позови до суду про відновлення на посадах.

Загалом, за підсумками атестації із 2078 діючих правоохоронців Хмельницької області звільнено 303 людини або 14,6%. Атестація поліцейських тривала з 11 січня до кінця лютого цього року.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. І до чого такий акцент: “…служителі Феміди фактично задовольняють клопотання представників відповідача (Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області – НГП).” ??????!!!!!

  Агов, працівники пера і клавіатури, Вам би краще звернути увагу в даній статті на те, що у випадку скасування Окружним адміністративним судом міста Києва наказу МВС України №1465 “Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських”, всіх незаконно звільнених по переатестації буде поновлено. Адже позвільняли в більшості не начальників, а рядових слідчих, дільничих, кінологів і т.д.

  Як свідчать зведення на сайті ГУ НП в Хмельницькій області криміногенна обстановка завдяки такій “переатестації” і масовому звільненню лише зростає і нестаток кваліфікованих кадрів, за словами очільника поліції області, становить близько 530 чоловік. Але ось “незадача” – ніхто не “рветься” на таку “чудову” роботу, де вколюєш 25 годин на добу без вихідних і свят з сім’єю, а після цього ти ще й недостойний високого звання поліцейського.

  І залиште, заради Бога, в спокої суддів та суди, їм і так непереливки зараз. Не підживлюйте народну недовіру до правоохоронних і судових органів. Не треба по поодиноким випадкам робити масштабних висновків, адже ніхто не критикує ВСІ до останнього ЗМІ та ВСІХ журналістів, з огляду на “красномовність” Д.Кисельова чи інших не чистих на слово “писак”.

  • Це ви про які кваліфіковані кадри говорите? Про Даїшніків? Якби всі ті звільнені кадри були кваліфіковані, я думаю до переатестації діло б ніколи не дійшло.

   • Як адвокат, який пише їм позови, авторитетно вам заявляю – з моїх 14 клієнтів жодного “даївця”, лише слідчі і ті з районів

   • Кваліфіковані це ви маєте на увазі тих що давали хабарі Скоробагатому за переатестацію ?

  • Підтримую!

  • Vendetta. Захист це Ваш – ” кусок хліба “,але Ви шановний пане адвокат не були свідком під час атестування Ваших підзахисних … Ви не чули і не бачили самого процесу атестації. Повірте атестаційні комісії це не каральний орган, 14.6% саме міліціянтів,що підлягають звільненню тому підтвердження ( зі слів громадян % мав би бути значно вищим)….

   • Пане Леоніде, при всій повазі до атестаційних комісій, оскільки кожен з нас хоче, аби у всіх сферах дотримувались вимог закону і підзаконних нормативно-правових актів, з огляду на те, з якими порушеннями оформлені протоколи засідань цих комісій, і з огляду на те, які (судячи з наявних звукозаписів) нахабні та такі, що абсолютно не відносяться до роботи, питання ставились до атестуємих, можу з упевненістю стверджувати, що вся “переатестація” пройшла під гучним гаслом “Фейсбукового міністра” про розгін “старих мєнтів”.

    А з Інструкцією №1465 МВС само себе пререхитрило, адже з набуттям чинності закону “Про поліцію” весь особовий склад був звільнений з лав міліцій та 07.11.2015 прийнятий на службу на посади в реорганізовані органи поліції, тобто тепер він весь є на посадах менше одного року, а за вказаною інструкцією №1465 НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ атестації в т.ч. і поліцейські які перебувають на посаді менше одного року…

    І щось не бачу я черги в рекрутингові центри, які здійснюють прийом на роботу в поліцію, ніхто туди “не ломиться”, бо з таким відношенням до людей у формі бажання працювати не виникає…

    Крім того, аби когось звільнити, бажано спочатку підготувати йому ДОСТОЙНУ заміну, а не “пробники”, які не є висококваліфікованими спеціалістами з фотографіії 🙂

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.