“Справа Крайтора” тягнеться два роки, обвинувачених досі немає

Військова прокуратура Західного регіону України продовжує розслідування у кримінальному провадженні за фактами вбивства двох людей під стінами Управління СБУ у Хмельницькій області у лютому 2014 року.

Таку відповідь на інформаційний запит надав заступник начальника управління роботиз особовим складом СБУ О.Слезін.

Він пояснив, що слідчим шляхом, у тому числі експертних досліджень, визначаються особи, котрі застосовували вогнепальну зброю до мітингувальників під час акцій протесту біля адміністративної будівлі Управління СБУ у Хмельницькій області 19-20 лютого 2014 року.

“У зв’язку з проведенням досудового розслідування, обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні до суду не скеровувався”, – повідомив пан Слезін.

SBU

 

Разом з тим, за даними Єдиного судового реєстру, колишнього керівника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора звинувачують у тому, що він 19 лютого 2014 року віддав наказ підлеглим стриляти у мітингувальників: “в порушення вимог ст. 19 Конституції України,
ст. 3 Закону України «Про Службу безпеки України», ст. 11, 58, 59 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, умисно, перевищуючи надані йому службові повноваження, наказав підлеглому особовому складу застосовувати зброю в разі спроби проникнення мітингувальників громадян під час акції протесту до будівлі і на територію Управління СБУ”.

Нагадаємо, що військова прокуратура 19 лютого відкрила кримінальне провадження проти начальника Хмельницького обласного управління СБУ Віктора Крайтора.

20 лютого начальник управління СБУ в Хмельницькій області Віктор Крайтор написав рапорт на звільнення з СБУ.

Довідка НГП. У Хмельницькому мітингувальники 19 лютого захопили приміщення обласної державної адміністрації, а також взяли в облогу прокуратуру Хмельницької області.

Під час штруму СБУ вогнепально було поранено 6 людей. Двоє з них, 72-річна жінка і 21-річний хлопець померли.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Який дурень і для чого піднімає це питання? Для провокації та розпалювання ворожнечі? Певно це роблять сосунки базарні, яких батьки в свій час відкупили від армії і тому вони не знають статутів Збройних Сил України? Або проплачені провокатори з розрахунку на таких сосунків. Насправді все було виконане у відповідності до вказаних статутів, які затверджені відповідними законами України (тобто є Законами України), так як натовп масово перейшов межу охороняємої території (а вона була там відповідними засобами позначена). От як би те, що було зроблено, не було зроблено, то якраз тоді варта (чатовий і начальник варти) були б злочинцями, а відповідно і Крайтор був би злочинцем. А наші «відкосивши» певно думають, що командир частини (в данному випадку начальник обласного управління СБУ, який прирівнюється до командира частини ) повинен давати наказ / дозвіл на кожен постріл чатового. Почитайте вказані статути (вони і Інтернеті є) і зрозумієте, що рішення про застосування у конкретно зазначених у статуті випадках фізичної сили і зброї чатовий зобов’язаний приймати сам (от у разі незастосування він злочинець). А у данному випадку було аж три підстави такого застосування, при цьому – два із них без попередження. А що, зрозуміти, що було б, якщо б більше 2-ох тон вибухівки, інших боєприпасів та зброї попали б в руки злочинців, здорового глузду, розуму та совісті бракує? Особисто Крайтор та чергова зміна не у чому не винна. Злочинцями є ті, хто все це спровокував та виконував.

  2. Винні чи не виннні вирішить суд. А суд людський вже виніс свій вирок і тим крайторам, хто зробив цей злочин ніколи не відмитись.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.