Будь-які окуляри складаються з лінз та оправи, куди ці лінзи встановлюються. Правильне розташування лінз є не єдиним і ключовим завданням, адже найчастіше оправа використовується як стильне доповнення до образу людини. Багато хто вибирає унікальні та ексклюзивні рішення, щоб зайвий раз підкреслити свої переваги та приховати недоліки.
Оправи можуть бути простими класичними, у комбінації з різними матеріалами, відрізнятися незвичайним дизайном, яскравими та нестандартною формою. Вибираючи оправи для окулярів, слід визначитися з матеріалом, формою та кольором, детально вивчити каталог пропозицій та за допомогою реальних фотографій зробити остаточний вибір. Яке б завдання не стояло, обираючи брендові речі, не можна помилитися.
Типи оправ
Виробники пропонують наступні варіанти виконання оправ:
- новинки (незвичайні та унікальні оправи, випущені в лімітованій кількості);
- модні (оригінальні та стильні оправи в сучасному та незвичайному виконанні);
- спортивні (відрізняються полегшеною конструкцією);
- коригувальні зір (різні модні оправи для людей з поганим зором);
- дитячі (яскраві та доповнені принтами для найменших покупців);
- чоловічі (суворі та класичні, для молодих хлопців та старших чоловіків);
- жіночі (різноманітність красиві оправи під будь-який стиль та образ).
Додатково виділяють моделі унісекс, які підходять як чоловікам, так і жінкам.
Матеріал і форма оправ
При виборі оправи потрібно відштовхуватися від матеріалу виробу. На вибір є метал, дерево, пластик, шкіра та навіть карбон. Металеві оправи виготовляються з титану та інших видів металів, інколи ж є напилення срібла чи золота. Пластик – ідеальний вибір для бюджетних та спортивних моделей. Оправи в такому випадку легкі та практичні, стійкі до зношування та відрізняються довговічністю.
Не зайвим буде оцінити форму, обов’язково враховуючи форму голови. На вибір є квадратні оправи, круглі, краплеподібні, лисички, прямокутні, котяче око та облягаючі. Навіть якщо вибираються окуляри для корекції зору, все одно потрібно оцінити оправу і вибрати найкраще рішення для себе.
Параметри оправ
Ключові параметри в основному оцінюються при виборі очок або оправ для корекції зору. Ширина рамки від 12 до 15 см, і в цьому діапазоні потрібно знайти оптимальне рішення для себе. Довжина завушин від 13,5 до 14,5 см. Ширина містка (носова перегородка) від 0,15 до 0,17 див. Ширина та висота окуляра в стандартному діапазоні 5-6 см. Додатково враховується товщина лінз, щоб була можливість встановити їх та забезпечити надійне утримання.