Кредитна картка — зручна річ: сьогодні купив, завтра подумав. Але якщо користуватись нею без розуму, можна швидко перетворити бюджет на руїну.
Розповідаємо, як отримати кредитну картку в Райфі без стресу і розумно її використовувати.
Кредитна картка: не лампа Аладдіна, але майже
Ні, з кредитки не вискочить джин і не виконає три бажання — але купити новий смартфон, спонтанно втекти на вікенд або дотягнути до зарплати вона точно допоможе.
Кредитна картка — це не просто “пластик з цифрами”. Це ваш фінансовий запасний парашут. Вона дозволяє розраховуватись у магазинах, онлайн і навіть у таксі, а головне — користуватись не тільки своїми коштами, а й грошима банку в межах кредитного ліміту. Його розмір банк визначає індивідуально, залежно від вашої фінансової репутації.
Найприємніше — пільговий період. Наприклад, в Райффайзен Банку він становить до 100 днів — увесь цей час можна користуватись грошима банку, не сплачуючи відсотків. Головне — встигнути повернути вчасно.
Все це можливо, якщо оформити картку “100 днів 2.0” від Райфу, що дає до 300 000 грн ліміту.
Ось інструкція, як оформити кредитну картку за лічені хвилини:
- завантажуєте застосунок MyRaif;
- відкриваєте будь-яку картку;
- йдете у вкладку “Кредити” — якщо є пропозиція, тицяєте і дотримуєтеся подальших інструкцій;
- вуаля — кредитна картка відкрита.
Як не втратити фінансове обличчя: користуємось з розумом
Як відомо, з кредиткою приходить велика спокуса витратити все. Але стоп. Варто користуватися з розумом: це складно, але можливо.
- Пам’ятайте дату завершення пільгового періоду, як знаєте дату зарплати. Встигли повернути кошти — не платите відсотки.
- Ходіть по магазинам з переліком потрібного. Бо без нього навіть найстійкіші з нас можуть повернутись додому з паком коли, сімома пачками чіпсів і… без вечері. А якщо хочете заощаджувати, варто оформити картку АТБ, що дає знижки до -40% на повсякденні товари.
- Витрачайте не більше, ніж можете повернути. Ліміт — це страховка “про всяк випадок”. Тримайте планку: витрачати краще до 30–40% від доступного ліміту.
- Слідкуйте за залишками і рухом коштів у застосунку. MyRaif — це не просто додаток, а ваш особистий фінансовий щоденник. Там усе видно — і залишки, і попередження, і ліміт. Не зникайте звідти надовго.
- Не користуйтеся кредиткою для щомісячних обов’язкових платежів. Комуналка і кредити з картки? Це як тушити пожежу бензином. Для регулярних витрат краще використовувати дебетову картку.
- Вчасно вносьте мінімальний платіж. Бо якщо пропустите — настрій зіпсує не тільки банк, а й кредитна історія.
Хтось бере в кредит, а хтось вигідно купує
Фінансова грамотність — це не тільки вміти користуватись кредиткою, а ще й знати, де купити вигідно. Чи знаєте ви, що таке продажа заставного майна банками? Це можливість придбати техніку, авто чи навіть нерухомість за хорошою ціною. Просто іноді люди беруть щось у кредит, але не справляються з оплатою. І банк, щоб повернути кошти, виставляє це майно на продаж.
Треба квартира? А може готовий бізнес? Можна глянути пропозиції заставного майна від Райфу — і раптом знайдете щось для себе.
Бути фінансово грамотним — не означає відмовляти собі в усьому й ховати гроші під матрац. Це про вміння розумно користуватись тим, що доступно: знижками, кредитками, кешбеком, вигідними покупками й навіть неочевидними можливостями.
Головне — не жити на автоматі. Запитуйте себе “чи справді це потрібно?”, “чи я зможу це повернути?”, “а чи не можна це знайти дешевше?”. І тоді гроші працюватимуть на вас, а не ви — на них.