21 листопада 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №1221 «Про наглядову раду закладу охорони здоров’я», якою затвердив Порядок утворення наглядової ради закладу охорони здоров’я.
Завтра, на 20-ій сесії Хмельницької обласної ради депутатам пропонують прийняти рішення про створення наглядових рад у 15 комунальних некомерційних закладах охорони здоров’я області.
Це рішення неоднозначно сприймається депутатським корпусом облради. Зокрема, своїми побоюваннями поділився депутат від «Батьківщини» Михайло Бойко.
«Поспішність створення наглядових рад у комунальних закладах охорони здоров’я на Хмельниччині викликає подив. Адже у постанові Кабміну 1221 від 21 листопада 2023 року сказано, що цей процес можна відтермінувати на час воєнного стану та шість місяців після його скасування. І це ніяк не впливає на можливість укладання договорів з НСЗУ закладом охорони здоров’я комунальної форми власності» – зауважив Михайло.
За його словами, незрозумілий сам механізм фінансування роботи членів наглядової ради. У постанові безоплатність роботи вказана для голови, заступника та секретаря ради. А як щодо інших членів цього колегіального органу?
«У своєму виступі на депутатській комісії я зауважив, що питання наглядових рад поспішне та сире. Чому це питання ініціюється без відома комісії з питань комунальної власності? Очевидно це питання слід було розглядати не у процесі підготовки до сесії, а, насамперед, його детально вивчити: доцільно, не доцільно, які шляхи вирішення.
Чому саме у цих закладах охорони здоров’я слід сформувати наглядові ради, які були критерії відбору? Це питання, які на сьогодні не мають чіткої відповіді» – наголошує депутат.
Є відповідна постанова Кабміну. Але її потрібно вивчити, деталізувати, а не приймати на місцевому рівні волюнтаристське рішення.
«На мою думку, прийняття без детального вивчення рішення про створення наглядових рад не спрятиме мобільності роботи медичного закладу.
Більше того, для мене це виглядає як нівелювання ролі місцевого самоврядування, тому що виникає риторичне запитання: а для чого нам ці постійні депутатські комісії, для чого балансова комісія?
Приймаючи таке доленосне рішення, ми маємо орієнтуватись не на тупе виконання постанови Кабінету Міністрів, а як вона має бути реалізована на місцевому рівні з врахуванням особливостей роботи закладів охорони здоров’я» – наголошує Михайло Бойко.