Встановлення когенераційних установок у Хмельницькому унеможливлює ризики відключень теплопостачання унаслідок ракетних атак за умови наявності газопостачання.
Про це в ефірі Громадського радіо розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
Загалом у міста зараз 15 когенераційних установок.
«Загальна потужність їхня буде 7,5 мегавата. Цього достатньо, аби в зимовий час повністю перекривати потреби електроенергії наших котелень. Ну і навіть якщо електроенергії немає після прильотів взагалі, то наші котельні точно будуть з електроенергією. Тепло, а також гарячу воду для мешканців ми зможемо забезпечити. Звичайно, що за умови, якщо буде газ, бо когенераційні установки газопоршневі, газотурбінні, вони працюють на газу, і саме з газу вони роблять і електроенергію, і теплову енергію, тобто і тепло, і електроенергію для власних потреб», – розповів міський голова.
За його словами, якусь частину електроенергії місто готове віддавати державі. А влітку взагалі готові фактично її всю віддавати. Для того, щоб збільшити генерацію.
Симчишин також зазначив, що окрім когенераційних установок, котельні міста так само забезпечені генераторами різних потужностей.
Зараз місто працює над тим, щоб ставити когенератори на водоканалізаційному господарстві.
Довідково. Перша когенераційна установка була встановлена в Хмельницькому ще у 2003 році. Це була українська установка потужністю 500 кВт. З того часу парк підприємства постійно поповнювався цими машинами. Завдяки когенерації, вартість однієї гігакалорії тепла у Хмельницькому є однією з найнижчих в Україні — 1480 грн. Це досягається завдяки виробництву власної електроенергії.