Ринкова економіка не обмежує купівлю та продаж товарів, а валюта якраз і є товаром. Але тут набагато складніші механізми утворення ціни валюти, бо є багато чинників. Ціна стандартно утворюється попитом та пропозиціями, але також можуть впливати національні та комерційні банки, а також уряд та політична обстановка.
Основним джерелом курсу в України є міжбанківський валютний ринок. Банки увечері формують заявку на продаж чи купівлю, щоб потім наступного дня реалізувати свій план. На міжбанку кожна організація погашає одна одну, що у результаті формує курс валют у Києві та інших містах України. Але поки що це не реальний курс, адже фізичні особи не зможуть купити чи продати валюту за таким курсом. Банк встановлює реальний курс на основі міжбанківських торгів, і тоді з ним можна буде працювати всім охочим.
Особливості реального курсу
Одні люди продають валюту, інші купують. Дисбаланс у цій справі може негативно вплинути на економіку, тому до гри вступають суб’єкти, які формують баланс: національні банки, міжнародні партнери, МВФ та інші.
Попит найчастіше проявляються такі групи:
- імпортери (купують іноземні товари та послуги з використанням валюти);
- фізичні особи (купують валюту як інструмент заощадження);
- банки (продають валюту фізичним особам та компаніям, а також виплачують депозити);
- обмінні пункти (продаж валюти всім охочим).
Продавцями валюти, чи тими, хто формує пропозицію, є такі групи:
- експортери (продавці товарів та послуг за кордон, отримуючи звідти оплату у валюті);
- міжнародні організації (кредити, фінансова допомога та гранти).
З продажем валюти ніколи не буде проблем, але з покупкою можуть виникнути. Іноді курс стає спекулятивним, коли офіційно продажу долара немає, але обмінники та деякі банки можуть суттєво підвищити курс купівлі та заробляти на цьому.
Де дізнатися про актуальний курс?
Використання сервісу Rates.fm дозволить за лічені хвилини дізнатися про актуальний курс валют в Києві та інших містах України. Джерелами інформації є обмінні пункти та комерційні банки. Для додаткової зручності можна використовувати різні функції для порівняння та оцінки. Серед валют доступний долар США, євро, фунт стерлінгів та польський злотий.
Допускається застосування історії, статистики, а також можливість змінювати графік як зручно. Портал не обмежується лише курсом валют, тому є можливість вивчити велику кількість додаткової фінансової інформації, включаючи дані про кредити, електронні платежі, банківські картки, інвестиції тощо.