На Хмельниччині суд визнав протиправним і скасував наказ Центру дитячої та юнацької творчості щодо припинення нарахування та виплати середнього заробітку мобілізованому керівникові гуртка та зобов’язав управління освіти поновити йому збереження середнього заробітку на період мобілізації під час воєнного стану, провівши нарахування та виплату зарплати з 19 липня 2022 року.
Таке рішення Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області залишив без змін Хмельницький апеляційний суд.
Апеляційну скаргу управління освіти ХАС відхилив, інформує пресслужба суду.
З відповідним позовом до суду звернувся чоловік, котрий працює на посаді керівника гуртка за сумісництвом Центру дитячої та юнацької творчості та пояснив, що з 24 лютого 2022 року його увільнили від роботи зі збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку у зв’язку з призовом до ЗСУ за загальною мобілізацією.
Проте з 19 липня 2022 року за наказом директора Центру йому припинили нарахування та виплату зарплати у зв`язку зі змінами до КЗпП України.
Позивач уважає цей наказ незаконним, тому просив його скасувати й зобов`язати управління освіти поновити йому збереження середнього заробітку на період мобілізації на час воєнного стану, провівши нарахування та виплату середнього заробітку з 19 липня 2022 року.
Місцевий суд задовольнив позов. Управління освіти оскаржило його рішення до апеляційного суду з проханням відмовити мобілізованому педагогу у позові.
На думку колегії суддів апеляційного суду, доводи апелянта – безпідставні. ХАС звернув увагу, що з 19 липня 2022 року Законом України №2352-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» змінено регулювання трудових відносин осіб, які призвані на військову службу. Зокрема, за ними до дня фактичного звільнення з військової служби зберігається місце роботи й посада, у той час, як до внесення цих змін, зберігався ще і середній заробіток.