Одним із важливих елементів ландшафтного дизайну є жимолость. Це пояснюється декоративністю рослини, різноманітністю її сортів. Саджанці жимолості, доставлені з Голландії, у великому асортименті представлені в інтернет-магазині «Флоріум».
Опис рослини
Жимолость (Lonicera) — це рослина сімейства жимолостевих, яка має популярність завдяки своїм яскравим квіткам і ягодам, густому листю. Жимолость буває їстівною та декоративною. Їстівна жимолость є красивим півтораметровим чагарником зі смачними й дуже корисними ягодами. Декоративна жимолость представлена безліччю сортів кущів і великих кучерявих ліан. Культура ідеально підходить для облаштування живоплотів, вона також використовується для:
- створення живих тунелів та арок;
- вертикального озеленення опорних конструкцій чи стін будівель;
- прикраси садових алей і доріжок та інших цілей.
Використання жимолості в ландшафтному дизайні не тільки надає ділянці або саду оригінальності та краси, а й приваблює корисних птахів та комах, збагачуючи їх екологічною різноманітністю.
Хвороби та шкідники жимолостей: ознаки, лікування та профілактика
Хоча жимолость і належить до категорії невибагливих та стійких до захворювань рослин, у разі неправильного догляду культура може страждати від різних хвороб, наражатись на напад шкідників.
Жимолосна попелиця
Жимолосна попелиця — це дрібна комаха, що харчується соками рослини. Уражене листя та інші частини жимолості покриваються липким нальотом, паростки та листя деформуються, рослина починає відставати у розвитку. Основними методами лікування є:
- механічне видалення попелиці;
- використання інсектицидів.
Основними методами профілактики захворювання є підтримка здорових умов зростання, регулярний огляд рослин та збалансоване застосування добрив.
Жимолосний кліщ
Їжею для цих дрібних паразитів є сік жимолості. Ураження призводить до пожовтіння листя та появи тонкої павутини у вузлах пагонів та на нижній стороні листя. Лікування від жимолосного кліща здійснюється шляхом обприскування рослин натуральними інсектицидами (масляний розчин із милом), спеціальними хімічними препаратами акарицидами. Зменшити популяцію кліщів допоможе зволоження повітря навколо кущів. Основними профілактичними заходами є регулярні огляди рослин, помірний полив, санітарна обробка жимолості.
Щитівка
Щитівки виглядають як маленькі білі або бурі опуклі крапки на листі та стеблах жимолості. Вони висмоктують соки рослини і можуть призвести до її в’янення. Механічне видалення щитівок та застосування інсектицидів допомагають запобігти їх розмноженню. А попередити появу шкідників допоможе правильний догляд та забезпечення гарної вентиляції.
Листогризні шкідники
Гусениці та інші листогризи можуть пошкодити листя та пагони жимолості. Ручний збір шкідників та обприскування рослин біологічними інсектицидами є ефективними засобами боротьби з ними. Профілактикою листогризних шкідників може стати встановлення механічних бар’єрів (сітки або спеціальні захисні шкірки), а також висаджування медоносних рослин для залучення комах-хижаків.
Жимолосна пальцекрилка
Ці шкідники викликають скручування та опадання листя жимолості. Профілактичні заходи включають видалення ураженого листя та використання інсектицидів.
Грибні хвороби
Найбільш поширеними грибковими інфекціями жимолості є сіра гнилизна і борошниста роса, що проявляються у вигляді білого нальоту або плям на листі і пагонах. Для лікування рекомендується видалення уражених ділянок та обприскування рослин фунгіцидами. Крім уникнення зайвої вологості та забезпечення хорошої циркуляції повітря як профілактика грибних хвороб практикується сівозміна.
Фітовіруси
Вірусні інфекції можуть призвести до деформації листя та ягід, а також до загального погіршення здоров’я рослини. Слід уникати зараження шляхом дотримання санітарних правил та знищення заражених рослин. Зменшити ризик зараження жимолості фітовірусами допоможе вибір для посадки стійких до зараження фітовірусами сортів, використання здорового садивного матеріалу.
Догляд для здорового росту саджанців
Щоб саджанці жимолості росли здоровими, їм необхідний помірний полив, своєчасне підживлення та обрізання. Також важливо підтримувати чистоту навколо рослин.