Органи прокуратури області, які входять до складу робочої групи «Прозорість і Підзвітність» при Хмельницькій ОВА активно реагують на факти порушень законодавства під час проведення публічних закупівель.
Так, протягом січня-квітня поточного року органами прокуратури області пред’явлено 66 позовів з вимогами про стягнення незаконно отриманих активів на суму 28 млн гривень, інформують в ОВА.
Серед яких: 27 позовів на суму 3 млн грн щодо порушень законодавства у сфері публічних закупівель, 4 позови на суму майже 18 млн грн щодо збитків внаслідок безпідставного завищення підрядниками виконаних робіт та інші порушення законодавства.
Крім того, виявлено факти вчинення учасниками закупівель антиконкурентних дій, які призводять до підвищення вартості предмета закупівлі, і як наслідок, додаткових витрат бюджетних коштів. Зокрема, передано до суду 3 позови Хмельницької обласної прокуратури з вимогою визнання недійсними договорів на закупівлю окремих товарів та повернення бюджетних коштів у сумі 4 млн гривень.
Схожі матеріали:
- У Хмельницькій ОВА розповіли, яка галузь отримала найбільше фінансування у першому півріччі цього року
- У Хмельницькій ОВА обговорили безпекову ситуацію на водоймах області: збільшилась кількість загиблих на воді
- Хмельниччина активно готується до опалювального сезону – Сергій Тюрін
- За перше півріччя цього року на Хмельниччині виявили ознаки порушень законодавства у 38 закупівлях – ОВА
- У Хмельницькій ОВА вручили державні відзнаки кращим медикам області