Хмельничанка Наталія Антонюк звернулась до Міністерства оборони та поліції зі скаргою на дії працівників ТЦК та СП, які на її думку, призвели до смерті сина.
За її словами, 27 березня 2024 року в магазині на вул. Тернопільській у м. Хмельницькому її сина Панасюка Андрія затримали працівники ТЦК та згодом у приміщенні на вул. Проскурівській, 35 над ним познущались.
«Суть моїх претензій до працівників ТЦК та СП полягає у тому, що вони застосували до мого сина методи психологічного тиску та погрози, внаслідок чого йому стало зле. А він гіпертонік – раніше лікарями було діагностовано у нього гіпертонію ІІ ступеня. Син повідомив працівникам ТЦК, що він погано почувається, має підвищений тиск та попросив дати пігулку. На що йому відповіли, що отримає її під Авдіївкою.
Згодом, лікарі, які лікували сина після відвідин військкомату, діагностували у нього крововилив у мозок, який стався у результаті психологічного стресу. Тобто працівники ТЦК бачили, що моєму синові зле, що він перебуває у критичному стані, та не надали належної допомоги. А це – злочин» – повідомила у коментарі НГП Наталія Антонюк.
За словами пані Наталії, лікарі Хмельницької міської лікарні боролись самовіддано за життя її сина дві доби, терміново у ніч з 27 на 28 березня зробили нейрохірургічну операцію. Але, ураження головного мозку виявились несумісними з життям. Учора Андрія поховали.
«Я виросла у Хмельницькому. Навчалась в українській школі, коли було засилля російськомовних. Я – за Україну і не хочу, аби такі випадки використовувала російська пропаганда. Але до людей потрібно ставитись по людськи. Коли син повідомив, що він хворіє на гіпертонію, працівник ТЦК сказав, що тут усі гіпертоніки. Все, що я прошу, це аби військові ТЦК діяли у межах законодавства. А залишити людину у стані, який загрожує її життю та здоров’ю – це злочин. Мій син не був ворогом, а до нього поставились не по людськи» – наголосила пані Наталія.
У Хмельницькому ТЦК та СП прокоментували ситуацію:
«Щодо летального випадку, який трапився під час проходження військовозобов’язаним дообстеження в медичному закладі.
Під час здійснення заходів оповіщення громадянину була вручена повістка для уточнення військово-облікових даних та проходження ВЛК. При уточненні облікових даних з’ясувалося, що законних підстав на отримання відстрочки (які передбачені статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію») зазначений громадянин не має. Окрім цього, він перебував у розшуку, уникав служби в Збройних Силах України.
Однак під час проходження ВЛК в громадянина було виявлено захворювання. Ураховуючи це, його направлено на дообстеження до медичного закладу.
Погіршення стану здоров’я військовозобов’язаного та настання летального випадку відбулось вже в медичному закладі під час дообстеження.
Відтак інформація, яка розповсюджується в соцмережах про ігнорування скарг громадянина на стан здоров’я – не відповідає дійсності. Як і про фізичний вплив чи погрози зі сторони військовослужбовців територіального центру комплектування»