Колишній заступник начальника поліції Хмельниччини Володимир Марчук через суд домігся виплати 574 тис. грн компенсації за сім років перебування під слідством. Справу щодо нього відкрили в 2017 році через нібито побори з підлеглих. Однак, через шість років прокуратура відмовилась від обвинувачень.
Як йдеться у рішенні Хмельницького міськрайонного суду, кримінальне провадження щодо корупції в обласному відділенні поліції відкрили у квітні 2016 року. За версією слідства, посадовець змушував декількох підлеглих перераховувати гроші його знайомій. «Мзду», нібито, платили начальник відділення забезпечення автотранспортом, начальник сектора превенції Хмельницького ВП, інспектор сектора контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП, інспектор УОАЗОР ГУНП.
Володимира Марчука звільнили з поліції. Після звільнення з посади Марчук звернувся з позовом до Хмельницького окружного адміністративного суду і 6 березня 2017 року виграв справу. Головуючий суддя Петро Салюк під час засідань витребував письмові пояснення у ГПУ про хід та стадію зазначеного кримінального провадження щодо Марчука. У відповіді правоохоронців говорилося, що на 1 лютого 2017 року досудове розслідування триває, підозра про вчинення кримінальних правопорушень Марчуку не повідомлялася, запобіжні заходи стосовно останнього не застосовувалися. Тож суддя Салюк у постанові наголосив про негайне поновлення Володимира Марчука на посаді заступника начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.
Щоправда, поновлення затягнулось на роки.
У травні 2017 року йому повідомили про підозру за ч.2 ст. 190 ККУ (шахрайство), та ч.3 ст. 191 ККУ (привласнення майна). Однак, справа нічим не завершилась через брак доказів. У квітні 2023 року прокуратура відмовилась від обвинувачень, а у травні суд закрив провадження.
Після цього Володимир Марчук подав цивільний позов з вимогою сплатити йому моральну компенсацію за час перебування під слідством: йдеться про 86 місяців, тобто, понад сім років, інформує zaxid.net.
Суддя Зоряна Чевилюк дійшла до висновку, що позов необхідно частково задовольнити, оскільки в Україні передбачена компенсація для тих, хто безпідставно перебував під слідством. Вона постановила стягнути з держбюджету 576,2 тис. грн моральної компенсації. Суму рахували, виходячи з розміру мінімальної зарплати.
Схожі матеріали:
- Бухгалтерка дитячого табору на Хмельниччині отримала рік іспитового терміну за службову недбалість
- У Хмельницькому судили військовослужбовця, який самовільно роз’їжджав на чужих транспортних засобах
- У Хмельницькому судили 21-річного учасника бойових дій, який привіз з фронту бойову гранату
- Зловмисники, які силою вимагали у хмельничанина 1,6 млн грн боргу, отримали 2 роки іспитового терміну
- У Хмельницькому судили чоловіка, який намагався переправити за кордон деталі військових літаків