Якщо дитина проводить багато часу за читанням книг, мобільними іграми чи іншими «сидячими» розвагами, її фізичний розвиток сповільнюється. Регулярні спортивні навантаження зміцнюють м’язи і скелет, підтримують нормальну вагу, покращують гнучкість, спритність, витривалість, зберігають легені і серце здоровими. Крім того, активні заняття позитивно впливають на самооцінку, роблять малюка більш сміливим і рішучим, стимулюють інтелектуальний розвиток.
Але на практиці заохотити дитину до фізичних вправ важко, особливо, якщо її не приваблюють командні ігри, важко дається спілкування з однолітками. Існують різноманітні способи подолання цієї проблеми, але вибір залежить від поточного стану здоров’я дитини. Якщо малюк має вроджені чи набуті недуги, варто спочатку проконсультуватися з фахівцем — записатися до нього легко за посиланням veselka.clinic/napriamky/simeina-medytsyna.
5 способів заохотити дитину до спорту
- Визначте причину
З’ясуйте, чому дитина уникає фізичної активності. Можливо, їй просто немає з ким гратися? Може, малюк піддається булінгу в «місцевому» колективі? У деяких дітей швидко починається задишка, інші не люблять залишатися спітнілими після тренування. Відповідно до причини ви зможете запропонувати рішення: відвідування іншої секції, пошук товаришів за інтересами тощо. Якщо самостійно дізнатися причину не виходить, порадьтеся з дитячим психологом.
- Враховуйте специфіку фізичної активності для дітей
Малюкам і дорослим потрібні (і цікаві) різні формати активності. Якщо для вас спорт — це піднімання штанги чи біг, не змушуйте дитину займатися по тій же схемі. Замість цього введіть більше спільної фізичної активності. Наприклад, можна разом з поганяти м’яча, покидати фрісбі, позмагатися у бігу наввипередки тощо. Це не тільки покращить фізичну форму дитини, а й зміцнить ваш з нею емоційний зв’язок.
- Використовуйте хитрощі
Обійти психологічний спротив дитини легше, якщо вона не підозрюватиме, що займається спортом. Якщо малюк полюбляє тварин, хай вигулює собаку і грає з ним. Збираєтеся до школи чи торгівельного центру? Припаркуйте авто подалі чи «випадково» вийдіть з малюком на пару зупинок раніше з маршрутки. Поступово можна буде вводити більш інтенсивні активності.
- Не підганяйте
Бажано, аби дитина проявляла фізичну активність не менше години щодня. Якщо до цієї позначки ще далеко, запропонуйте пограти в спортивні ігри чи виконати вправи протягом 5–10 хвилин. Поступово збільшуйте цей час, і малюк навіть не помітить, як заведе нове хобі.
- Займайтеся спортом разом
Особистий приклад і гарний настрій здатні творити дива. Проводьте час з дитиною активно: влаштовуйте сімейні велосипедні прогулянки і невеличкі походи на природу, відвідайте скеледром чи ковзанку, навчіться їздити верхи чи кататися на роликах. Запропонуйте кілька варіантів активного дозвілля на вибір. Спробувавши різні види спорту, дитина зможе обрати найбільш цікавий.