Яблука будь-яких сортів добре родять на території Хмельницької області. Цьому сприяє тамтешній клімат. А от для довготривалого зберігання плодів потрібно знати деякі хитрощі, говорить місцевий садівник Віталій Демянишин. Головні умови — правильно обрані температура і вологість.
Хмельничанин Віталій Демянишин понад 10 років займається садівництвом. На його присадибній ділянці близько 20 яблунь. Цього року, каже, врожай плодів щедрий, інформує Суспільне.
“У моєму саду яблук вродило вдвічі більше, ніж минулого року. Торік я зібрав 30-35 бананових ящиків. Зараз вже 70 ящиків, але це ще не весь врожай”, — розповідає Віталій Демянишин.
Для того, щоб плоди зберігалися якнайдовше, каже садівник, треба знати деякі правила. По-перше, вчасно їх збирати.
“Для більшості зимових сортів — це кінець вересня, початок жовтня. Якщо ж зріле яблуко лишити на дереві, то кожен день скорочуватиме його зберігання на тиждень. Зрілий плід легко розрізнити. Якщо яблуко зривається легко, без зусиль, то значить вже пора збирати врожай. Якщо міцно тримається – хай ще повисить тиждень-два”, — каже садівник.
За словами Віталія Демянишина, збирати плоди потрібно лише в суху погоду.
“Якщо роса зранку, тоді чекати до обіду, а потім вже збирати. Тому що мокрі плоди швидше псуються під час зберігання”, — пояснює садівник.
Після збору яблучного врожаю, плоди треба максимально охолодити, каже чоловік.
“У нас була дуже тепла осінь. У підвалах зараз температура +15°C +18°C. Це абсолютно не відповідна температура для зберігання яблук. В такій температурі вони дуже швидко дозрівають і це зменшує час їхнього зберігання. Ідеальна температура – від -2°C до +3 °C. За таких температурних умов всі сорти яблук будуть зберігатися до літа”, — ділиться секретом Віталій Демянишин.
Тому зібраний врожай садівник не радить складати одразу у підвал.
“Можна спочатку плоди покласти під навіс. Знайти місце в тіні, щоб не капав туди дощ, не потрапляло сонце. Зараз ночі вже доволі холодні й довгі, тому на дворі яблука будуть більш холодні, ніж у підвалі. Так їх можна тримати аж до сталих морозів. Можна їх навіть накрити чимось. А коли в підвалах знизиться температура хоча б до +5 °C, тоді можна переносити до підвалу”, — каже садівник.
Окрім температурного режиму, каже чоловік, стежити треба і за вологістю. За його словами, плоди добре зберігають при вологості 75-85%.