Вибудувати ефективну комунікацію з представниками тих регіонів, мешканці яких знайшли прихисток на території Хмельницької області – саме такою була мета зустрічі, яку провів заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв із представниками громадських організацій, що створені вихідцями з областей, що постраждали від бойових дій.
Загалом до розмови долучилися представники 15 об’єднань з Донецької, Запорізької, Харківської, Луганської та Херсонської областей, які активно діють на Хмельниччині та підтримують ВПО, а також представники профільних структурних підрозділів ОВА та координатор партнерського майданчика міжнародної допомоги при ОВА Станіслав Куценко.
Як зазначив Володимир Юр’єв, розпочинаючи діалог, за період війни найбільша кількість вимушених переселенців, які проживали на Хмельниччині, становила 150 тис осіб, а на сьогодні в області їх зареєстровано 93 тисячі. Оскільки із звільненням значної частини Херсонської області до нас щоденно прибувають евакуаційні потяги, то кількість ВПО в області знову почала зростати, що вимагає оперативного реагування на їх потреби, додаткових ресурсів та ефективної взаємодії.
Далі заступник начальника ОВА представив фахівців, які відповідають за певні напрямки взаємодії з ВПО, а ті в свою чергу розповіли про свої напрацювання задля забезпечення потреб ВПО. Зокрема, увазі присутніх представили інформацію про роботу партнерського майданчика міжнародної допомоги та донорські організації, які він об’єднав, особливості функціонування інтерактивної карти потреб ВПО, досвід роботи колцентру при гуманітарному хабі, а також про діяльність та повноваження робочої групи із забезпечення прав ВПО, яка працює при ОВА.
Кожен з представників запрошених громадських організацій також мав можливість розповісти про ключові напрямки своєї роботи, категорії ВПО, з якими вони працюють, послуги та види допомоги, які можуть надавати, а також основні проблемні питання, які, на їх думку, можна вирішити спільно з ОВА.
Варто зазначити, що уже в процесі обміну думками між учасниками зустрічі прозвучало декілька цікавих пропозицій, які можуть допомогти покращити процес надання гуманітарної допомоги ВПО та забезпечити справедливий її розподіл, налагодити ефективне інформування вимушених переселенців, аби допомогти їм швидше адаптуватися та вирішити питання з документами, оформленням соціальних виплат, пошуком роботи, житла тощо.