На сьогоднішній день на гуманітарний хаб при Хмельницькій ОВА доставлено велику кількість допомоги від міжнародних організацій з Польщі, Британії, Словаччини, Італії, США та інших країн. Вона потрібна й надалі, тож співпраця з донорськими організаціями не зупиняється, інформують у Хмельницькій ОВА.
«Аби ця співпраця була ще більш ефективною та систематизованою, ми плануємо розробити інтерактивну «карту потреб» області, у якій громади вноситимуть та оновлюватимуть актуальну інформацію про свої потреби, щоб ті організації, які хочуть допомагати, могли бачити, якої допомоги потребують у певній території, та долучатися до забезпечення їх усім необхідним,»- зазначив Сергій Гамалій.
Сьогодні при ОВА функціонує партнерський майданчик міжнародної допомоги. Завдяки йому уже вдалось об’єднати понад 30 донорських організацій.
Зокрема, 6 офісів з прийому документів для виплати грошової допомоги створено в області БФ “Право на захист” в партнерстві з УВКБ ООН (Агенства ООН у справах біженців). На сьогодні в них зареєстровано 20057 домогосподарств (60 тис. осіб) на отримання щомісячної допомоги у розмірі 2220 грн на особу.
Один із партнерів представництва УВКБ ООН БФ “Рокада” надали для 12 громад області ліжка, ковдри, матраци, подушки, комплекти постільної білизни, рушники, посуд, побутову техніку для центрів ВПО. Проведено 592 соціальні консультації, 1311 особи отримали психологічну допомогу, 550 дітей та 66 багатодітних родин отримали “пакунки радості” та гуманітарну допомогу.
Також МФБ “Українська фундація громадського здоров’я” за фінансової підтримки ЮНІСЕФ створила 6 міждисциплінарних мобільних команд, 5 із них уже надають соціальну та психологічну підтримку. Надано консультації уже 1474 особам.
Значну допомогу внутрішньо переміщені особи та громади області отримали від Міжнародної організації міграції (МОМ), яка придбала 3260 ковдр, 187 матраців, 300 рушників, 25 постільних наборів. Крім цього, організацією здійснюється технічна експертиза 6-ти запропонованих приміщень для постійного проживання внутрішньо переміщених осіб з метою проведення ремонтних робіт.
“У співпраці з Міжнародною організацією міграції розгортаємо в області мережу громадських пралень, послуги яких будуть безкоштовними для ВПО та малозабезпечених верств населення. Також сьогодні передаємо 40 пральних та 40 сушильних машинок для потреб переселенців в центрах розміщення внутрішньо переміщених осіб дев’яти наших територіальних громад,” – повідомив Сергій Гамалій.
Сертифікати на отримання техніки від Міжнародної організації міграції (МОМ) у співпраці з Агенцією регіонального розвитку в області вручено Хмельницькій, Кам’янець-Подільській, Полонській, Шепетівській міським та Староушицькій, Антонінській, Старосинявській, Новоушицькій та Понінківській селищним територіальним громадам. Зауважимо, що роботи над облаштуванням громадської пральні уже розпочалися в приміщенні Хмельницької міської лазні.