За словами заступника Хмельницького міського голови Михайла Кривака, переселенці зупинялись у закладах освіти громади з перших днів повномасштабного військового вторгнення Росії, повідомляє Суспільне.
Найбільше навантаження на них припало на початок березня, коли для розміщення переселенців залучали 48 закладів освіти. Нині переселенці залишились у чотирьох навчальних закладах, які також треба звільнити та готувати до навчального року.
Близько ста переселенців у 12 навчальних аудиторіях нині проживають у Хмельницькій гімназії №1 імені Володимира Красицького. Як розповів директор закладу Святослав Ратушняк, приймати перших переселенців у гімназії почали з березня.
«Ми виділили, практично, всі аудиторії на трьох поверхах, які є великими, де можна було розмістити або ліжка, або розкладачки. В кожній аудиторії проживає десять осіб. До кінця червня вони мають бути переселені в кращі умови, які передбачають довгострокове проживання», – говорить директор гімназії.
Двомастами внутрішніми переселенцями у двох навчальних закладах Хмельницького опікується благодійна організація «Шанс на життя». Зі слів кураторки хабу організації у гімназії №1 Ольги, звільнити заклади освіти їх попросили до першого липня.
«Нам показали декілька приміщень. Два із них – у жахливому стані. Там ми просто не встигнемо зробити ремонт. Ще нам одне запропонували, але поки не підтвердили геть нічого. Ми дуже хочемо, щоб нам надали приміщення, щоб і далі залишатись із цими людьми», – каже Ольга.
«Ми вже розглянули кілька локацій, і вже маємо свої певні уявлення, куди ми переселимо цих людей, підготувавши окремо приміщення. Перше завдання – переселити людей з першої гімназії, з інших навчальних закладів можна буде пізніше переселити, до першого серпня”, – каже Михайло Кривак.