У Хмельницькому запровадять єдиний стандарт для зупинок громадського транспорту. Рішення збираються ухвалити на найближчому засіданні виконавчого комітету, повідомляє МТРК «Місто».
Стосуватимуться нові вимоги як площі, так і зовнішнього вигляду зупинок. Наразі у місті є більше двохсот різних павільйонів очікування. Їх встановлювали як комунальні, так і державні та приватні установи.
У Проєкті рішення виконкому сформульовано вимоги до облаштування:
- Загальна площа зупинки – 15-25 м2 (залежно від пасажиропотоку та кількості транспортних засобів, які одночасно здійснюють посадку/висадку пасажирів).
- Наявність вздовж всієї довжини зупинки паралельної смуги з тактильною плиткою з поздовжніми рифами.
- Встановлення відповідних дорожніх знаків та розмітки.
- Забезпечення освітлення зупинки.
- Опори дорожніх знаків, освітлення, рекламні конструкції тощо не повинні встановлюватись на шляху руху пасажирів, у тому числі на тактильній плитці.
- Зупинка повинна бути оснащена табличкою з її назвою, відокремленим місцем для змінної інформації про маршрути та напрямки руху транспортних засобів, розкладів руху, а також іншої інформації (службові та тимчасові оголошення).
Зупинки із значним пасажиропотоком повинні бути оснащені електронним табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту з обов’язковим підключенням до єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування в м. Хмельницькому.
- Встановлення точки доступу мережі Wi-Fi.
- У разі потреби використання перильного огородження – інтегрувати його з конструкціями обладнання зупинки, жодні елементи такого обладнання не повинні мати гострих країв.
- Всі елементи обладнання зупинки повинні бути вандалостійкими та забезпечувати легкість прибирання завдяки відсутності важкодоступних місць.
- Використання у конструкції зупинки лише загартованого скла.
- Всі прозорі панелі повинні мати елементи дизайну, які роблять скло більш видимим (в т.ч. для осіб з вадами зору).
- Розташування рекламних конструкцій не повинно перекривати вигляд на громадський транспорт, який наближається до зупинки.
- Наявність суцільної лавки для сидіння вздовж всієї довжини зупинки.
- Наявність урн для сміття. Якщо частота руху транспортних засобів становить не більше 30 одиниць на годину – по одній (об’ємом 40 л.), якщо більше – дві урни (об’ємом 40 л. кожна).
Урни розміщуються на початку і у кінці зупинки так, щоб вони не заважали пасажирам здійснювати посадку/висадку з транспортних засобів.