Вчора в облдержадміністрації обговорили практичні питання розбудови системи територіальної оборони області.
До розмови долучилося широке коло посадовців Хмельниччини.
У ході наради присутні мали можливість поділитися своїми думками та висловити власне бачення щодо шляхів вирішення проблем, з якими вони зіткнулися у цій сфері, а також тих завдань, яким слід приділити увагу в першу чергу.
Одне з питань, якому було приділено особливу увагу – створення добровольчих формувань, адже за словами очільників міських рад, вони вже отримували звернення від мешканців громад, що виявляють таку ініціативу.
Як наголосив військовий комісар Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Костянтин Радченко, створення таких підрозділів може відбуватися виключно у рамках норм Закону України “Про основи національного спротиву”. Він зауважив, що формування їх є вже третім етапом розгортання Сил ТрО.
Зараз відбувається перший етап – розгортання бригад і батальйонів, основою яких є професійні військовослужбовці. До їхніх завдань входить командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві територіальної оборони і захищатимуть територію за місцем свого проживання.
Другий етап — це формування резерву тероборони в особливий період. На цьому етапі за тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві, закріплять зброю, яку видаватимуть під час навчань або в разі виникнення окремих ситуацій.
Саме на ці етапи, за словами Костянтина Радченка, має бути звернена основна увага як керівників усіх рівнів та гілок влади, так і мешканців області, які прагнуть внести свій вклад в підвищення обороноздатності держави.
Створення добровольчих формувань у територіальних громадах розглядатиметься лише після формування штату мирного часу та резерву для особливого періоду, і виключно під керівництвом командирів Сил ТрО.