Суд відправив під цілодобовий домашній арешту завідувачку відділу аспірантури та докторантури, доцента кафедри теорії держави і права Хмельницького університету управління і права імені Леоніда Юзькова, підозрювану в одержанні неправомірної вигоди у великому розмірі (ч. 3 ст. 368 КК України).
Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 2 лютого.
За матеріалами справи у середині червня 2021 року працівниця вишу під час спілкування з чоловіком, який висловив намір вступити до аспірантури, висунула йому вимогу: надати 12 тис. дол. хабара за позитивне вирішення питання про вступ до аспірантури, здачу іспитів, а в подальшому написання та публікацію наукових статей та безперешкодний захист дисертації та здобуття наукового ступеню – кандидата юридичних наук. В іншому випадку претендент не зможе вступити до аспірантури та здобути науковий ступінь.
Після здачі вступних іспитів до аспірантури (наприкінці серпня 2021-го) підозрювано запросила чоловіка до свого службового кабінету та повідомила про необхідність передачі частини неправомірної вигоди в розмірі 1500 гривень за позитивне вирішення питання щодо здачі ним вступних іспитів до аспірантури. Після чого він вимушено погодився.
31 серпня потерпілий приніс 1,5 тис. грн до службового кабінету завідувачки аспірантури.
У середині січня 2022 року підозрювана телефоном повідомила потрепілому, що вона буде його науковим керівником. При цьому висунула вимогу, що за проходження аспірантури, яке включатиме написання наукових статей, безперешкодну здачу іспитів, написання та захист дисертації, йому необхідно надати неправомірну вигоду в розмірі 12 тис. дол. І додала: найближчим часом необхідно передати частину цієї суми – 4 тис. дол.
31 січня завідувачка аспірантури знову зідзвонилася з чоловіком і вони домовилися про передачу частини хабара. Наступного дня вони зустрілися поблизу обласної філармонії в автомобілі потерпілого. Отримавши неправомірну вигоду, працівниця вишу вийшла з автомобіля і її одразу затримали правоохоронці.
У суді захисник підозрюваної наполягав, що його клієнтка не є суб`єктом кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, підозру про вчинення якого вручено їй органом досудового розслідування.
Натомість суд вважає, що працівниця вишу обґрунтовано причетна до вчинення тяжкого корупційного кримінального правопорушення, що містить підвищену суспільну небезпечність. Крім цього, покарання за скоєння цього злочину передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років.
Окрім того, суд поклав на підозрювану низку обов`язків: прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою; не відлучатися з Хмельницького без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи; утриматись від спілкування із свідками не інакше як в присутності слідчого, прокурора, судді; здати на зберігання уповноваженому органу свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд за межі України.
Також суд відсторонив працівницю вишу від посади терміном на два місяці.