Комплекс почали зводити ще в середині 90-х років минулого століття, процес, на жаль, зупинився, розповів у інтерв’ю генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра.
Згідно з новою проектною документацією на виконання існуючих вимог безпеки, в частині організації будівельних конструкцій, необхідно було повністю змінити концепцію будівництва КПРВ.
Наразі ХАЕС має усе основне технологічне обладнання, яке знаходиться у складських приміщеннях. Це дозволяє прийняти правильні проектні рішення щодо організації будівельних конструкцій і вже з нульової відмітки разом з монтажем основного великогабаритного обладнання розпочати будівництво переробного комплексу.
Уже залито фундаментну частину, нині проводиться монтаж опалубки, аби перейти до будівництва огороджуючих конструкцій вище нульової відмітки.
Що дасть нам цей комплекс? Насамперед, можливість організувати регламенти сортування, переробку, а також зменшення у розмірах тих слабоактивних і радіоактивних відходів, які є.
З’являться вільні площі, аби тимчасово зберігати ті продукти, які природно утворюються під час експлуатації енергоблоків. Відповідно цим самим забезпечується надійна і безпечна експлуатація не тільки нинішніх двох мільйонників, а й майбутніх блоків, які заплановано звести на майданчику Хмельницької АЕС.
Схожі матеріали:
- На Хмельницькій АЕС визначили призерів конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»
- Розпочалася кампанія з добровільного медичного страхування атомників
- Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС за минулий тиждень
- Чергова благодійна допомога медичної місії МАГАТЕ жителям міста-супутника ХАЕС
- Звернення генерального директора ХАЕС щодо роботи підприємства та радіаційного стану в зоні спостереження