Оксфорд — один з найпрестижніших університетів світу. Його історія налічує більше тисячі років. Вихідцями Оксфорду є численні лауреати Нобелівської премії, олімпійські медалісти, визнані наукові світила планети та глави держав. Вступ до закладу є багатоетапним та складним. Лиш десята частина заявок абітурієнтів одобрюється керівництвом закладу. На рівні з високим володінням англійською мовою та бездоганним атестатом, кандидатів очікуватиме серія іспитів та тестувань. Та як фінальний етап — знаменита співбесіда з приймальною комісією Оксфорду.
Підготовка до Оксфорду
Спеціалісти радять розпочинати підготовку до вступу в Оксфорд за декілька років. Це обумовлено тим, що вступу передує складання міжнародного тестування з іноземної мови та оцінювання кандидатів за британськими критеріями. Отримавши повну середню освіту, абітурієнт з України все ще не має змоги подати документи до Оксфорда. Для цього йому необхідно пройти додаткове навчання в британській школі-пансіонаті, або ж в коледжі за програмами «А-levels», «Foundation» чи «IB». Ці запровадження створені для того, щоб адаптувати іноземців до британської системи контролю якості освіти. Отримавши атестат та рекомендаційні листи від викладачів, наступним кроком для майбутнього оксфордця є складання іспитів з англійської мови. Прохідний бал тестувань є досить високим:
◦ не менш як 8 балів з кожного розділу за системою IELTS, або
◦ не менш як 110 балів за системою оцінювання TOEFL.
Тому доцільно відвідувати спеціалізовані курси для складання іспитів, або ж займатись підготовкою з репетитором Букі.
Подання документів
Заявки кандидатів до Оксфорду завантажуються на вебсторінку «UCAS» (централізована система онлайн подання заявок для вступу у вищі навчальні заклади Великої Британії).
До заявки долучаються:
- документи про здобуту освіту в Україні;
- атестат та рекомендаційні листи викладачів закладів програм «A-levels», «Foundation» чи «IB»;
- результати міжнародного тестування за системою IELTS чи TOEFL;
- мотиваційний лист.
Приймальна комісія розглядає заявки до трьох місяців. Важливо зауважити, що мотиваційний лист відіграє ключову роль під час вибору обранців Оксфорду. В ньому майбутній студент обґрунтовує прагнення вступу, розкриває свої професійні та особисті навички, ділиться світоглядом. Формування якісного листа в середньому займає від одного до двох місяців.
Після розгляду заявок, директорат надсилає запрошення на проведення інтерв’ю. Воно проходить за безпосередньої участі кандидата, наживо, або ж в онлайн форматі. Це залежить від обраного напрямку. Під час інтерв’ю варто продемонструвати свої кращі якості та здібності. Доведеться відповідати на численні запитання. Викладачі нерідко перевіряють ерудицію та спосіб мислення кандидатів. Тому варто бути чесним та впевненим у сказаному. Запам’ятатись комісії. У разі успішності інтерв’ю, студенту формально вважається частиною Оксфорду. Та, як було згадано вище, для напрямів з дизайну та архітектури, бізнесу та фінансів, чи медицини, останнім етапом вступу є складання іспитів з профільних предметів майбутньої спеціальності.
Навчання в Оксфорді
В кінці всіх іспитів та випробувань, майбутній оксфордівець може бути певним – йому вдалось вибороти місце серед 18 найкращих кандидатів з цілого світу. Навчання триватиме від 3 до 5 років. До речі, ціна освіти в Оксфорді для іноземних студентів досить значна: від 20 до 30 тисяч фунтів стерлінгів на рік. А втім, це не велика плата за кращі роки життя у величному закладі освіти.