59 військовослужбовців та 14 цивільних працівників Національної академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького попередили про виселення із кімнат колишнього готелю Жовтневий, що на вулиці Проскурівській, 44, де вони проживають разом із сім’ями, повідомляє Суспільне.
За словами начальника прес-центру академії Івана Галкіна, міська влада повідомила, що договір оренди, який був укладений з академією, не продовжить, та попросила прикордонників виїхати з приміщення до кінця квітня цього року.
Вікторія Іванова разом із сім’єю у готелі Жовтневий, що на вулиці Проскурівській, проживає 15 років. Наразі вона тут живе з двома дітьми. Чоловік – військовослужбовець, зараз на кордоні з Білоруссю. Про виселення із гуртожитку дізналась з оголошення, яке менше доби висіло у холі, тепер воно зникло, каже жінка.
«Жодних підстав для виселення нам ніхто не сказав. Нас тут проживає понад 80 сімей. З яких приблизно 59 сімей – військовослужбовці. Багато чоловіків зараз і в АТО, і на кордоні з Білоруссю. Також військові пенсіонери, мати-одиначка, багатодітні сім’ї, тобто, всі схвильовані», – говорить Вікторія.
Начальник прес-центру Національної академії держприкордонслужби України Іван Галкін каже, що на початку року міська влада попередила академію, що оренду продовжувати вони не планують.
«Міська влада аргументує це питання тим, що це їхня власність. З початку цього роки ми повинні брати участь не як першочерговики для отримання права на оренду цього готелю, а на загальних підставах, разом з усіма брати участь в аукціоні. Але, знову ж таки, акцентую увагу, що це питання ще не вирішено. Ми також писали листи до міської влади стосовно можливого виділення інших житлових якихось площ для наших військовослужбовців або продовження оренди ще на певний період», – каже Іван Галкін.
Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок пояснює: це приміщення – нежитлове і надавалось міської радою для тимчасового користування. Питання з житлом для прикордонників має вирішувати керівництво академії.
«Оскільки змінилось законодавство, орган місцевого самоврядування не може безкоштовно надавати в користування нежитлові приміщення. За нього треба платити оренду. А прикордонна академія не готова платити орендну плату, тому що на те грошей у них, як вони сказали, немає. Вони не платять оренду. А якщо платять, то, можливо, академії. Ми про це не знаємо. Міський бюджет не отримує від цього ні копійки. Воно передано в безкоштовне користування. Швидше за все, люди сплачують комуналку», – каже Василь Новачок.
Як розповів Іван Галкін, керівництво академії найближчим часом має зустрітись із представниками влади міста, аби вирішити питання із продовженням терміну оренди або ж забезпеченням іншим житлом військовослужбовців та цивільних співробітників.