Хмельницький міськрайонний суд визнав винним колишнього головного державного ревізора-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб податкової інспекції у Хмельницькому в одержанні неправомірної вигоди (ч.1 ст. 368 ККУ). При цьому суд звільнив обвинуваченого від покарання, застосувавши ст. 49 КК України (звільнення від відповідальності із закінченням термінів давності).
Про це свідчить вирок від 20 січня.
За даними досудового розслідування, 31 березня 2016 року тодішній податківець біля центрального входу до адміністративної будівлі ДПІ прохав підприємця про отримання хабара. Того ж дня у поза робочий час потерпілий передав обвинуваченому 1 тис. грн за позитивний розгляд звернення щодо можливого незаконного заняття ним підприємницькою діяльністю.
У суді обвинувачений усе заперечив. Він розповів, що у 2016 році після Нового року його викликав начальник відділу внутрішньої безпеки з іще одним посадовцем, які повідомили, що на новорічні свята обвинувачений має надати пляшку віскі. Він не непогодився і про цей факт повідомив на гарячу лінію, оскільки вважав, що працівники внутрішньої безпеки податкової зловживають службовим становищем.
Крім цього, за місяць до подій, описаних в обвинувальному акті, експодатківцявикликав начальник податкової Хмельницького і дав вказівку здійснювати виїзди за адресами проведення підприємницької діяльності для залучення допомоги податковій. Нащо він відмовивися та доповів начальнику внутрішньої безпеки.
Також обвинувачений повідомив, що у нього на розгляді була скарга однієї людини стосовно незаконної діяльності підприємця, який торгує памперсами та побутовою та хімією. Експодатківець запросив підприємця до свого службового кабінету ознайомитися зі скаргою. Після отримання пояснень від підприємця обвинувачений не виявив порушень податкового законодавства і склав відповідний акт.
Далі підприємець запросив обвинуваченого на каву. По дорозі чоловіки спілкувалися і обвинувачений запропонував йому надати допомогу податковій, здійснивши передплату журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» на суму 2 тис. грн. Потерпілий відповів, що для нього ця сума завелика і погодився дати 1 тис. грн. Обвинувачений зауважив, що надав потерпілому бланк рахунку для передплати журналу.
Ближче до вечора чоловіки знову пересіклися. Підприємець приніс 1 тис. грн після чого експодатківця викрили правоохоронці. Обвинувачений наголосив, що дії працівників правоохоронних органів носили провокативний характер.
Незважаючи на невизнання вини обвинуваченим, Феміда вважала, що його вина доводиться доказами зібраними по справі, які були дослідженні в судовому засіданні.
Окремо суд стягує з обвинуваченого 1055 грн на користь держави у вигляді витрат за проведення судово-хімічної експертизи.
Треба наголосити: попередня кваліфікації дій обвинуваченого була за важчою статтею – ч. 3 ст. 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням службового становища, поєднане з вимаганням).