Майже 30 хмельничан – військових, учасників бойових дій на сході країни, членів громадських організацій – вимагають припинити будівництво десятиповерхівки на проспекті Миру, 96 в обласному центрі, повідомляє Суспільне.
Хмельничанин Дмитро Гуцалюк із громадської організації «Братська воля» показує папір, на якому, за його словами, написано, що мало бути на цьому місці: “Використання даної земельної ділянки під військове містечко номер 48. Але, фактично, як ми бачимо, тут ніякого військового містечка не планується”.
Учасник бойових дій у складі восьмого полку спецпризначення, який назвався Олегом, розповідає: ділянка ця належить міністерству оборони України, і якщо вже тут мали зводити житло, то соціальне – для військових.
“Багато хлопців відвоювали в 14-15 роках, до цього часу воюють і не можуть отримати житло. А приходять просто цивільні, прості люди, і без жодних докорів сумління про те, що хлопці воювали, надати їм якесь житло, вони собі просто будують і на цьому заробляють гроші. Я переймаюся, в першу чергу, за тих хлопців, які отримали групу інвалідності, а не мають житла”, – каже Олег.
Дмитро Гуцалюк каже, що має документи, які підтверджують: будівництво житлової багатоповерхівки за недержавні гроші для цивільних ведеться тут незаконно.
“От в мене є витяг з кадастру: земля промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого призначення, на цій землі, по великому рахунку, не те, що будувати, ходити не можна. Це земля збройних сил України”, – додає чоловік.
Дмитро каже, що порядок передачі цієї землі, затверджений кабінетом міністрів, був порушений. За його словами, не було конкурсу чи повідомлень в засобах масової інформації: “В них немає погодження кабінету міністрів, має збиратися комісія не менш як з п’яти членів. Я вже передав в поліцію ці документи, будемо передавати в прокуратуру і готовити матеріали для подальшої подачі в суд. Йде порушення закону, і ми просимо це порушення припинити”.
Із його слів, загальна площа ділянки – 40 тисяч квадратних метрів. Додає: “Вони порушують закон, вони крадуть землю. Якби вони діяли в умовах конкурсу, вони мали б військовим передати близько 10 відсотків, це близько 50-70 мільйонів гривень”.
Мітингарі звернулися до військової прокуратури з заявою про незаконне, за їхніми словами, будівництво. Заяву прийняли в канцелярії та обіцяли надати її на розгляд прокурору.