Майже півтори тисячі посадових осіб місцевого самоврядування Хмельниччини уже успішно завершили Програму підготовки у сфері розбудови можливостей з безпеки інформації, кібербезпеки та підвищення обізнаності публічних управлінців.
Відтак, Хмельниччина стала першою в Україні, яка почала впроваджувати основи кібербезпеки серед територіальних громад. Усе це стало можливим завдяки Меморандуму про взаєморозуміння, підписаному у серпні минулого року головою обласної ради Віолетою Лабазюк та Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global).
Тоді під час робочої зустрічі з координатором програм Фонду, провідним експертом міжнародних проектів та програм “Офісу міжнародних зв’язків” Хмельницького національного університету Вадимом Басистим було обговорено основні аспекти майбутньої співпраці Хмельницької обласної ради щодо впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій в територіальних громадах краю.
Віолета Лабазюк запевнила у всебічній готовності обласної ради підтримати дані заходи та продовжувати подальшу співпрацю з іноземними партнерами щодо реалізації усіх розділів Меморандуму. Адже питання інформаційної безпеки сьогодні особливо актуальне у нашій країні. На жаль, Україна займає найнижчі місця у загальних рейтингах кібербезпеки. Про цю проблему говорять й експерти, які зазначають, що неефективна система кібербезпеки у нашій країні вже призвела до чималих втрат. І хоч наразі в нашій державі існує нормативна база щодо кібербезпеки, проте її реалізація демонструє недостатню ефективність, не досягнуто оптимальності побудови цієї системи і є вкрай важливим перегляд існуючих підходів до організації системи кібербезпеки.
І ось уже у вересні 2021 року у Хмельницькому за участю представників Ради національної безпеки України, Фонду цивільних досліджень та розвитку США відбувся дводенний семінар з основ кібербезпеки для керівників територіальних громад та органів державної влади.
Наступним етапом реалізації заходів Меморандуму стало впровадження навчального онлайн-курсу з основ кібербезпеки для посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців краю. Цей курс допомагає дізнатися про основні загрози в інформаційному просторі, які можуть призвести до компрометації особистих та/або державних даних, оцінити можливі ризики ігнорування правил кібербезпеки, запам’ятати основні рекомендації щодо захисту власних та державних даних та засвоїти правила безпечного користування електронними пристроями та додатками. До речі, розробники курсу не відкидають припущення, що в умовах загальної діджиталізації в Україні наявність такого сертифікату може стати необхідною умовою при прийнятті на роботу.
У своєму вітальному слові під час фінальної зустрічі з учасниками онлайн-курсу Віолета Лабазюк подякувала за активну участь усім учасникам семінарів та висловила впевненість у важливості отриманих знань особливо під час запровадження електронного документообігу у найважливіших сферах життєдіяльності.
“Сподіваюся, що наша з вами спільна робота на семінарах з кібербезпеки дала можливість кожному його учаснику не лише усвідомити важливість, необхідність та актуальність цієї безпекової системи, а й озброїла вас новими знаннями та навиками”, – зазначила голова обласної ради.
По закінченню онлайн-зустрічі Віолета Лабазюк вручила Подяку Хмельницької обласної ради Вадиму Басистому та всьому колективу CRDF Global за вагомий особистий внесок у впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій на Хмельниччині та активну співпрацю з органами місцевого самоврядування.
Н.Березнева