Адвокати громадянина Туреччини Токура Абдулазиза, який 19 жовтня 2019 року став співучасником смертельної ДТП у Хмельницькому, в якій загинула 11-річна школярка Софія Чорнобай, наполягали, що їхній клієнт не переховувався від правоохоронних органів.
Про це свідчить ухвала Хмельницького міськорайонного суду від 24 грудня.
Під час обрання міри запобіжного заходу адвокати Ващук та Яхієв зазначили, що по суті повідомлена підозра громадянину Туреччини є необґрунтованою. Адже аварія та наслідки, які настали (смерть малолітньої дівчинки), були обумовлені саме грубим порушенням Правил дорожнього руху водієм мотоциклу, який значно перевищив дозволену швидкість руху.
Крім того, адвокати просили врахувати, що їхній підзахисний не переховувався від органів досудового розслідування, а виїхав за межі України у зв`язку із необхідність отримання медичної допомоги. Лише після надходження відповідного запиту до Туреччини він був допитаний з приводу обставин ДТП, яка сталася. І додали: Туреччина не видає своїх громадян іншим державам для кримінального переслідування, він самостійно вирішив виїхав Болгарії, звідки 24 грудня був екстрагований до України.
За таких обставин сторона захисту вважала, що забезпечити належну процесуальну поведінку їхнього клієнта зможе і менш суворий запобіжний захід, аніж тримання під вартою. А саме – цілодобовий домашній арешт за адресою проживання голови спілки громадян Туречиини у Хмельницькому.
Однак суд розпорядився взяти під варту підозрюваного громадянина Туреччини на термін до 30 січня 2022 року включно. Феміда відкинула варіант із внесенням грошової застави.
За даними досудового розслідування, 19 жовтня близько 13 години 25 хвилин автомобіль MercedesBenz E220, яким керував турок, на вулиці Старокостянтинівське шосе у Хмельницькому допустив зіткнення з мотоциклом. У результаті ДТП мотоцикл відкинуло на правий тротуар, де стояла неповнолітня дівчина. Після її госпіталізації до Хмельницької обласної лікарні вона померла від отриманих травм.
22 жовтня 2019 року Токуру Абдулазизу було оголошено підозру за ч.2 ст.286 КК України (“Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого”). Вже 25 жовтня підозрюваного було оголошено у розшук. Підставою стало те, що він покинув своє місце проживання та його місцезнаходження не відоме.
Що стосується посилання підозрюваного та його захисників на те, що виїзд за межі України був пов`язаний виключно із необхідністю отримати необхідне медичне лікування у Туреччині, то суд вважає його безпідставним. Дійсно, впродовж 2019-2021 років турок періодично звертався до приватних медичних клінік Туреччини, де проходив відповідні обстеження та отримував необхідне лікування. Водночас суду не представлено належних доказів того, що його виїзд невдовзі після ДТП, учасником якої він став, та безпосередньо після його виклику у кримінальному провадженні до органу досудового розслідування, був обумовлений виключно необхідністю отримання такого лікування за межами України.
При цьому Токур Абдулазиз не повідомляв орган досудового розслідування дані про своє фактичне місце перебування. Також суд звернув увагу, що підозрюваний не самостійно прибув на територію України, а фактично був затриманий та доставлений в порядку екстрадиції, пов`язаної з перебуванням його у міжнародному розшуку.
Як писав НГП, Хмельницький міськрайонний суд 9 березня 2021 року оголосив вирок водію мотоцикла «ВМW S1000RR» Сергію Владику, який був одним із учасників дорожньо-транспортної пригоди 19 жовтня 2019 року, що забрала життя 11-річної дівчинки-пішохода Софії Чорнобай.
Чоловіка визнано винним за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу («Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого») і призначено покарання у вигляді шести років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки.
Суд стягнув з обвинуваченого на користь потерпілих батьків загиблої дівчинки 33,7 тис. грн матеріальної шкоди та 500 тис. грн моральної шкоди. Ще Владико заплатить 25,5 тис. грн у вигляді витрат, пов’язаних із залученням експерта.
Крім цього, головуюча суддя Світлана Данькова змінила обвинуваченому міру запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою.
Наразі Владико оскаржує вирок у Хмельницькому апеляційному суді.
На цю тему більше читайте у публікації: