Хмельницька обласна рада щорічно готова виділяти 40 млн грн на реалізацію програми “Питна вода”, яка передбачає будівництво сільських водогонів.
Про це сказав голова комісії з питань бюджету та фінансів Руслан Лещишин у коментарі до публікації “Незалежного громадського порталу” “Питна вода розбрату”.
“Усіх заявок за програмою “Питна вода” надійшло на близько 1 млрд грн. При цьому є домовленість із обласним департаментом фінансів та головою обласної ради про те, щоб кожного року виділяти на цю програму не більше 40 млн грн. За п’ять років виходить до 200 млн грн. Відповідно, кожен депутат відстоює будівництво водогонів у громадах, які входять до його округу. Через це виникли певні дискусійні питання. Поява нового додатку до програми “Питна вода”, який напрацювали депутати, має логічне пояснення: обранці краще знають потреби громад, яким необхідно надати першочергове фінансування. Разом з тим, підходи до відбору збережено: не більше 10 млн грн на один водогін, 30% від вартості проєкту мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів, кошти не виділяються на міста, а лише на села”, – зазначив депутат.
Нагадаємо, що 22 грудня на сесії ради депутати затвердили програму “Питна вода Хмельниччини” на 2022-2026 роки.
Довідково. У Хмельницькій області централізованим водопостачанням охоплено 478 населених пунктів, з яких: 13 міст (100%), 24 селища міського типу (100%) та 441 сільський населений пункт (31,2%). Найнижчий рівень забезпечення централізованим водопостачанням у населених пунктах Шепетівського району, зокрема у Берездівській, Ганнопільській, Плужненській територіальних громадах.
Крім цього, існуючі водопровідні споруди та мережі відпрацювали нормативний термін експлуатації і зношеність технологічного обладнання становить у середньому 65-70 %, з яких 33% – аварійні мережі.