Вчора голова обласної держадміністрації Сергій Гамалій у форматі відеоконференції провів чергове засідання колегії, повідомляють в держустанові.
Зокрема, обговорювалося питання про стан погашення заборгованості, підвищення рівня заробітної плати та легалізації трудових відносин в області, про що доповіла директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олена Бохонська.
За її словами, відповідно до статистичної інформації на 01 листопада цього року в області налічувалося 20 підприємств-боржників із загальною сумою заборгованої заробітної плати 21303,6 тис гривень.
Директор Департаменту зазначила, що заборгованість із заробітної плати збільшилась, порівняно з початком року в 2,7 рази. В той же час слід відмітити, що за інформацією Держстату України, Хмельницька область входить в перелік регіонів із найнижчою сумою заборгованості, займаючи 20 місце за величиною боргу.
У жовтні обсяг невиплаченої заробітної плати по області становить 0,9% до фонду оплати праці, нарахованого за вересень поточного року, та відповідає 5 місцю серед регіонів України.
В переліку підприємств-боржників налічується 2 державних підприємства, 8 комунальних та 10 підприємств інших форм власності. У структурі боргу найбільшу частку займають державні підприємства – 9514,3 тис. грн, що становить 44,7% від загальної суми заборгованості по області.
Борг комунальних підприємств становив 5911,4 тис. грн або 27,7%, підприємств інших форм власності – 5877,9 тис. грн або 27,6% (у тому числі 1657,0 тис. грн – це борг ПрАТ «Кам’янець-Подільськавтоагрегат», який у судовому порядку визнано банкрутом).
Крім того, за словами посадовиці, не менш важливим питанням, яке перебуває на контролі в ОДА, є підвищення рівня заробітної плати та легалізація найманої праці. Так, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у січні-вересні 2021 року по області становила 11888 грн, що майже удвічі вище рівня мінімальної заробітної плати. Проте, заробітна плата в області на 1716 грн, або на 12,6% менша, ніж середня по Україні (13604 грн).