Щорічно, у другу неділю листопада, усі релігійні конфесії єднаються в спільному звертанні до Бога в День молитви за сиріт. Їхня єдина мета – знайти відгук у серцях християн про велику Божу любов до сиріт, помолитися за кращу долю для дітей-сиріт, за оздоровлення сім’ї і за повернення дитини до своїх батьків, за об’єднання дитини з новою родиною, яку Бог обрав для неї, за кращі зміни в житті дітей.
Сьогодні, 18 листопада, в обласній раді відбувся захід, присвячений Всеукраїнській акції «День молитви за сиріт». У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її заступники Валентин Соколюк і Тетяна Зеленко, священнослужителі, представники громадських благодійних організацій, волонтери та військові капелани.
Молитву за щасливу долю дітей спільно з усіма присутніми звершили Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної церкви України Владика Павло, священнослужитель Кам´янець-Подільської Єпархії Греко-католицької церкви, голова Духовної ради міста Хмельницький отець Іван Данкевич та Пресвітер церкви ЄХБ «Дім Євангелія» Валерій Хома.
Захід проведено за сприяння голови обласної ради Віолети Лабазюк спільно з громадською організацією «Об´єднання Хмельниччина без сиріт» та підтримки благодійного фонду «Ми поруч».
Мета заходу – об’єднати усіх навколо проблеми сирітства як в нашій області, так і в Україні: представників влади, церков та релігійних громад, громадських та благодійних організацій.
Як зазначила у своєму виступі Віолета Лабазюк, вже в одинадцятий раз усе духовенство об´єднується у спільній молитві за дітей-сиріт, а День молитви нагадує людям про Боже ставлення до сиріт, надихає проявляти до них любов, служити кожній такій дитині, а також робити все можливе, щоб у неї була сім’я, щасливе дитинство, батьківська турбота і любов, опора і віра на краще майбутнє. Кожен по-різному приходить до того, аби відкрити своє серце для дитини-сироти і для багатьох сімей саме молитва стала першим кроком до цього.
«За даними Міністерства соціальної політики в Україні зараз зареєстровано майже 69 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У нашій області на обліку служб у справах дітей перебуває 1802 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А на регіональному обліку з усиновлення більше 400 дітей чекають нових родин. Це не просто цифри – за кожною з них стоїть доля дитини. Тож нехай наша спільна молитва надихне нас робити добрі справи і не залишатися осторонь від тих дітей, хто потребує нашого піклування, оскільки незалежно від вікової категорії у них формується свій світогляд і бачення майбутнього життя. Турбуймося про дітей-сиріт, огортаючи їх теплом і любов’ю. Якщо кожен буде робити маленькі кроки для допомоги знедоленим дітям – Україна зможе стати країною без сиріт», – сказала Віолета Лабазюк.
Голова обласної ради висловила переконання, що проведення сьогоднішнього заходу та тренінгу для представників громадських організацій допоможуть нашому суспільству у межах нашої області та країни в цілому звернути увагу на цю важливу тему. Водночас ключовим завданням залишається сприяння з влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування дітей у прийомні сім’ї, дитбудинки сімейного типу або передачу дітей під опіку та піклування, тим самим збільшивши показник з усиновлення в нашій області.
За словами Віолети Лабазюк, сьогодні в регіоні функціонують будинки-інтернати, спеціалізовані школи, будинки для дітей, позбавлених батьківської опіки. Обласна рада, як орган управління майном, працює над зміцненням матеріально-технічної бази цих установ, покращенням харчування вихованців та удосконаленням навчального і виховного процесу дітей, аби вони почували себе потрібними у суспільстві.
«Я відкрита до дітей, бо чужих дітей не буває. Діти – наше продовження і саме вони будуватимуть державу після нас. Висловлюю слова подяки усім присутнім за приділення уваги проблемам сирітства на Хмельниччині та в Україні. Нехай Господь почує наші прагнення, зусилля і молитви, дасть благословення дітям, які потребують звичайного людського тепла», – зазначила посадовець.
За багаторічне невтомне служіння Церкві та вірянам, вагомий особистий внесок у відродження і зміцнення духовно-моральних цінностей у суспільстві на теренах Хмельниччини, плідну соціальну, волонтерську роботу, активну благодійну діяльність Віолета Лабазюк нагородила Подякою обласної ради голову Хмельницького обласного Благодійного Фонду «Карітас» отця Івана Данкевича.
А за активну участь в організації громадських соціальних проєктів, підтримку родин, що опинились у складних життєвих обставинах, допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, надання соціально-психологічної допомоги, реалізацію благодійних акцій, чуйність та милосердя Подякою відзначено: директора Вовковинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вовковинецької селищної ради Ірину Мульську, волонтерів Вероніку Тереховську, Віталія Пєвнєва, Олену Голяк та Тетяну Семенюк.
Після завершення офіційної частини відбувся тренінг на тему «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам в контексті взаємодії служб у справах дітей і громадськості», під час якого керівниця громадської організації «Об´єднання Хмельниччина без сиріт» Тетяна Воронцова та тренер Міжнародного центру розвитку лідерства, виконавчий директор БФ «Мій дім», коуч, медіатор, бізнес-тренер Людмила Афанасьєва поспілкувалися про проблему сирітства з представниками громадських, релігійних та благодійних організацій.
Довідка.
День молитви за сиріт – це ініціатива Альянсу «Україна без сиріт», всеукраїнського руху християн та організацій, які працюють в єдності, маючи одну спільну мету: охопити всіх дітей-сиріт справжньою християнською турботою, дати можливість кожній дитині зростати в люблячій сім’ї та попередити сирітство в Україні.
В Україні захід проходить вже в 11-й раз за ініціацією альянсу «Україна без сиріт» – всеукраїнського руху, який об’єднує громадські, благодійні та релігійні організації, а також тисячі волонтерів по всій Україні. Мета цієї ініціативи − закликати церкви до посиленої молитви за знедолених дітей та поступово залучити віруючих до процесів розв’язання проблеми сирітства в Україні.