20 вагітних жінок з Хмельницького міського перинатального центру вакцинувались від ковід-19, повідомляє Суспільне з посиланням на директорку закладу Ірина Королюк.
За її словами, загалом на обліку в них зараз перебуває 1200 вагітних жінок. Крім того, міський перинатальний центр приймає вагітних, які захворіли на ковід-19. Зараз в них стаціонарно лікується п’ятеро вагітних. Під захворювання тут відведено 40 ліжкомісць.
Ірина Шевчук працює начальницею відділу соціального захисту населення в Гвардійській сільській раді та перебуває на обліку в Хмельницькому міському перинатальному центрі. Розповідає, що вакцинувалась на 18-му тижні вагітності препаратом Астразенека, тому що по роботі спілкується з великою кількістю людей.
“І не завжди я знаю, з ким я спілкуюсь, чи ця людина не перебуває зараз в стані хвороби. І це може вплинути на мене та на мою дитину”, – пояснює свій вибір вагітна жінка. В її родині хворобу важко переніс батько. Для неї це стало ще одним поштовхом до вакцинації. На щеплення, згадує, наважувалась довго: “Спочатку думала, що не буду, що буде відстрочка вагітним. Але час йде, кількість хворих росте. Побічних реакцій не було. В мене була лихоманка, була 38,5 температура, але недовго, півтора дні. І трошки боліла рука”.
Медична директорка закладу Ірина Королюк говорить, що вакцинуватись вагітним дозволили на початку листопада в терміни другого-третього триместрів. Вагітні можуть вакцинуватись препаратами Pfizer та AstraZeneca, проте вакцина Coronavak, за інструкцією, має протипокази. Додає: зараз в перинатальному центрі лікуються п’ять вагітних з ковідом.
“Будь-яке захворювання – екстрагенітальне захворювання, захворювання під час вагітності – може нести загрозу. Але, якщо дивитись між тим, вакцинована жінка як буде переносити ковід, а вона легше перенесе. Відповідно, загроза дитині буде найменша. І невакцинована, яка може перенести у важкій формі, буде загроза для новонародженої дитини”, – каже Ірина Королюк.
Схожі матеріали:
- Застосування обов`язкової covid-вакцинації має вагомі причини – рішення суду Хмельниччини
- На Хмельниччині 30% населення отримало дві дози вакцини від COVID-19. У планах влади щепити не менше 70%
- На Хмельниччині сповільнилися темпи вакцинації від COVID-19
- На Хмельниччині вакциновано від COVID-19 понад 90% працівників закладів освіти
- Національна служба здоров’я виплатила понад 13 млн грн закладам Хмельниччини за проведення щеплення