Виконавчий комітет Хмельницької міської ради планує винести на розгляд сесії міської ради пропозицію про погодження співпраці у сфері модернізації громадського тролейбусного транспорту.
Як випливає з проєкту рішення, суть питання полягає у наданні дозволу міському голові та директору “Хмельницькелектротрансу” на підписання тристоронньої угоди про підготовку кредитного фінансування з Європейським банклм реконструкції та розвитку.
Згідно за намірами хмельницької влади, місто хоче взяти 13,5 млн євро кредиту на закупівлю до 50 нових низькопідлогових тролейбусів (включаючи ремонтне та діагностичне обладнання), покращення контактної мережі та тягових підстанцій, модернізацію тролейбусного депо та встановлення додаткового освітлення тролейбусних зупинок.
Планується, що позика надаватиметься двома траншами, суми та умови яких буде визначено за результатами передпроектного аналізу.
Попердньо кредит може бути наданий до 13 років (включно з трирічним пільговим періодом і 10 річним погашенням основної суми; задля уникнення сумнівів: для процентних платежів жодного пільгового періоду не передбачається).
Процентна ставка кредиту включає: маржу понад шестимісячну ставку EURIBOR з можливістю коригування (підняття та зниження) в залежності від кредитного рейтингу міста від визнаного міжнародного рейтингового агентства, якщо такий рейтинг буде отримано. Початкова маржа та умови її коригування в бік збільшення та в бік зменшення будуть визначені після передінвестиційної оцінки проекту і залежатимуть від оцінки банком загального ризику за проектом.
Іще буде знятий разовий комісійний збір у розмірі 1% від сукупної основної суми зарезервованих траншів за кредитом.
Як писав НГП, 7 жовтня 2020 року було підписано кредитну та грантову угоди Проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів між хмельницьким комунальним підприємством «Спецкомунтранс» та Європейським банком реконструкції та розвитку та Інвестиційною платформою сусідства Європейського Союзу.
Загальна вартість усього Проєкту складає 36,5 млн євро, з них: кредитні кошти — 28,5 млн євро, грантові кошти від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (EU Neighbourhood Investment Platform) — 5 млн євро, співфінансування міста становитиме 3 млн євро. Технічну допомогу в реалізації проекту надає уряд Швеції.
За фінансовою моделлю, яку розробив ЄБРР, кредит надається на 13 років, під 5,75% річних, з пільгою у три роки.