Мрія хмельницького міського голови Олександра Симчишина і програма “Велике будівництво” Володимира Зеленського нарешті знайшли один одного. Офіційні “заручини” відбулися 3 червня під час візиту президента до Хмельницького. Тією мрією виявися недобудований місцевий Палац спорту, вартість якого становить майже 300 млн грн.
– Мені надзвичайно приємно, що цей захід (засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України – авт.) відбувається саме в Палаці спорту. У тому є великий символізм. Для мене особисто це реалізація такої собі маленької мрії. Тому що, у 2018 році одна з наших спортивних команд потрапила у єврокубкові змагання і з’ясувалося, що у Хмельницькому немає жодної спортивної арени, яка могла би приймати єврокубки. З того часу поставили собі завдання – збудувати багатофункціональну арену, як для спорту, так і для розважальних заходів, – наголосив мер Олександр Симчишин.
Спортивного гіганта почали зводити весною 2019 року за кошти державної субвенції, які наприкінці 2018-го виділив уряд Володимира Гройсмана. У цьому ж проєкті місто йшло, як “молодший партнер”, фінансовий ресурс якого не міг змагатися з державним.
Але зі зміною влади в Україні “велике будівництво” у Хмельницькому майже зупинилося. Щоправда, у травні 2020 року на зведення Палацу спорту завітав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Візит столичного високопосадовця більше нагадував екскурсію, оскільки його тодішня місія на Хмельниччині зводилася до інспектування об’єктів з президентської програми “Велике будівництво”.
Через місяць до Хмельницького приїхав цілий підкомітет з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту. Парламентарі сипали обіцянками залучити держфінансування, щоб завершити будівництво Палацу спорту до кінця 2020-го.
І лише перед приїздом президента Зеленського до Хмельницького сталося те, чого очікували більше року – 31 травня уряд Дениса Шмигаля виділив 70 млн грн на продовження зведення Палацу спорту (на початок літа 2021 року ступінь будівельної готовності об’єкта становить 51%, освоєно трохи більше 130 млн грн).
– Ми невипадково зібралися у незавершеному Палаці спорту. Це місце, на мій погляд, є символом того, що ми почали будувати об’єкти, яким може позаздрити столиця України (у цьому місці відеокамера підкреслено зняла банер з написом “Програма президента України “Велике будівництво”, який вчепили на стіні спортбудівлі – авт.). Цей Палац спорту і майже 1000 об’єктів “Великого будівництва” на 2021 рік і заплановані проєкти на наступні роки обов’язково мають бути добудовані, – заявив глава держави.
По суті, для Зеленського хмельницький Палац спорту, – наче чергова монета, яку кинули до загальної скарбнички, де вже лежать такі ж самі. В цілому ж “фішка” самого “Великого будівництва” так чи інакше впливає на формування електорального рейтингу президента.
Про те, як працюють рейтинги, добре знає й міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. Зокрема, він не розгубився, впустивши поважних гостей до “свого” Палацу спорту.
Адже банер при в’їзді на об’єкт чорним по білому говорить, хто в будинку господар.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!