Сьогодні Хмельницький міськрайонний суд після тривалої паузи відновив розгляд кримінальної справи за колишнього начальника обласного СБУ Віктора Крайтора і ексспівробітника безпеки відділу Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом управління СБУ і колишнього підлеглого Крайтора Віталія Тарадая. Обоє обвинувачуються за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 365 (в редакції Закону від 7 квітня 2011 року) – перевищення службових повноважень, що супроводжувалося застосуванням зброї; ч. 1 ст. 119 – вбивства, яке вчинено через необережність; ст. 128 – спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження.
Суддя Олег Антонюк оголосив список нової групи прокурорів, котрі підтримуватимуть державне обвинувачення у цій справі. Адже останні пів року більшість засідань переносилося через неявку або клопотання про відкладення справи з боку прокурорів.
“Прикро за прорахунки наших колег…” – вибачилася на засіданні одна з нових прокуророк.
Також вона заявила, що сторона обвинувачення відмовляється від виклику до суду близько 200 свідків. Натомість планує допитати лише 20 свідків.
Разом з тим, адвокат Крайтора Лілія Дудко повідомила, що сторона захисту не відмовлятиметься від допиту понад 200 свідків, про яких раніше вона заявила.
Під час нинішнього засідання досліджувалися письмові докази прокуратури. Першим із них йшла роздруківка з мережі Інтернет під назвою “У Хмельницькому вбили жінку. Стріляли з дверей СБУ”. Саме це стало підставою для відкриття кримінального провадження військовою прокуратурою за фактом вбивства 72-річної хмельничанки Людмили Шеремет.
Крім цього, було досліджено ротокол огляду місця події прямо в день розстрілу. До протоколу мав додаватись флешносій з відеозаписом, але відеозапису немає. Про це згодом у соцмережі написала адвокат “майданівців” Євгенія Закревська.
Прокурор Малашич відреагувала на відсутність відеозапису: “На жаль, зазначене кримінальне провадження тривалий час розслідувалось різними підрозділами військової прокуратури тривалий час і коли це провадження потрапило до Генеральної прокуратури більша частина доказів на жаль просто зникла. Це і відео і фото записи – додатки до протоколу і кулі”.
Нагадаємо, що у справі Крайтора-Тарадая «майданівці» Топольницький, Полудніцин, Гаман, а також донька Шеремет Ірина проходять потерпілими. Троє з них уже виставили цивільні позови. Зокрема, Ірина Шеремет оцінила моральну шкоду в 1 млн грн, Полудніцин і Топольницький – по 700 тис. грн кожен. Вони запропонували солідарно стягнути кошти з обвинуваченого Крайтора та управління СБУ у Хмельницькій області.
Четвертий потерпілий Володимир Гаман не заявляв жодного цивільного позову. Під час спілкування з журналістами 30 жовтня 2019 року він висловив думку, що обвинувачений Крайтор разом з іншими співробітниками у 2014 році виконували військовий обов’язок і запобігли можливим вибухам снарядів, які зберігалися в управлінні СБУ.