Двоє потерпілих мітингувальників Олександр Полудніцин і Олег Топольницький та донька загиблої пенсіонерки Людмили Шеремет Ірина заявили цивільні позови у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього начальника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора.
Про це сьогодні у залі суду повідомила адвокат і представник трьох потерпілих Євгенія Закревська.
За її словами, Ірина Шеремет оцінила моральну шкоду в 1 млн грн, Полудніцин і Топольницький – по 700 тис. грн кожен. “Майданівці” запропонували солідарно стягнути кошти з обвинуваченого та Управління СБУ у Хмельницькій області.
Четвертий потерпілий Володимир Гаман не заявляв жодного цивільного позову. Під час спілкування з журалістами він висловив думку, що обвинувачений Крайтор разом з іншими співробітниками у 2014 році виконували військовий обов’язок і запобігли можливим вибухам снарядів, які зберігалися в управлінні СБУ.
У суді Віктор Крайтор повідомив, що не визнає цивільні позови потрепілих, як і обвинувачення у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень); ч. 1 ст. 119 КК України (вбивство через необережність); ст. 128 КК України (спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження).
Під час нинішнього засідання прокурор ГПУ зачитав обвинувальний акт щодо ексначальника УСБУ і зазначив, що сторона обвинувачення хоче допитати 246 свідків. Однак після затвердження судом порядку ведення цієї справи, виявилося, що прокурор не підготувався до першого етапу – дослідження документів. Інші учасники, зокрема, представниця потерпілих і захисниця Крайтора наголосили, що у такий спосіб державне обвинувачення затягує процес.
Крім цього, захист ексначальника управління СБУ попередньо заявив про допит 263 свідків і додав, що готовий “пожертвувати” своїми свідками, якщо у “списку” прокуратури вони також проходять свідками.
Окремо суддя Олег Антонюк відхилив клопотання колишнього співробітника спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая (у справі Крайтора він проходить свідком – НГП), який обвинувачується за тими ж статтями, що й Крайтор, але його розгляд виділено в окреме кримінальне провадження. Зокрема, Тарадай просив дві справи об’єднати в одну.
Разом з тим, адвокати Крайтора заявили узгоджену позицію: на цьому етапі вони проти об’єднання, оскільки свідок Тарадай не має права на подібні клопотання у межах діючого КПК. При цьому поверення цього питання можливе лише після того, як суд у справі співробітника спецпідрозділу “Альфа” призначить її розгляд по суті.
Також головуючий Олег Антонюк зауважив, що присутність Тарадая на засіданнях з розгляду справи Крайтора буде можливою тільки після його допиту як свідка.
Наступне засідання буде продовжено 21 грудня.