Потерпілі “майданівці” заявили позови на 2,4 млн грн до Крайтора і хмельницького УСБУ

Двоє потерпілих мітингувальників Олександр Полудніцин і Олег Топольницький та донька загиблої пенсіонерки Людмили Шеремет Ірина заявили цивільні позови у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього начальника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора.

Про це сьогодні у залі суду повідомила адвокат і представник трьох потерпілих Євгенія Закревська.

За її словами, Ірина Шеремет оцінила моральну шкоду в 1 млн грн, Полудніцин і Топольницький – по 700 тис. грн кожен. “Майданівці” запропонували солідарно стягнути кошти з обвинуваченого та Управління СБУ у Хмельницькій області.

Четвертий потерпілий Володимир Гаман не заявляв жодного цивільного позову. Під час спілкування з журалістами він висловив думку, що обвинувачений Крайтор разом з іншими співробітниками у 2014 році виконували військовий обов’язок і запобігли можливим вибухам снарядів, які зберігалися в управлінні СБУ.

У суді Віктор Крайтор повідомив, що не визнає цивільні позови потрепілих, як і обвинувачення у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень); ч. 1 ст. 119 КК України (вбивство через необережність); ст. 128 КК України (спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження).

Під час нинішнього засідання прокурор ГПУ зачитав обвинувальний акт щодо ексначальника УСБУ і зазначив, що сторона обвинувачення хоче допитати 246 свідків. Однак після затвердження судом порядку ведення цієї справи, виявилося, що прокурор не підготувався до першого етапу – дослідження документів. Інші учасники, зокрема, представниця потерпілих і захисниця Крайтора наголосили, що у такий спосіб державне обвинувачення затягує процес.

Крім цього, захист ексначальника управління СБУ попередньо заявив про допит 263 свідків і додав, що готовий “пожертвувати” своїми свідками, якщо у “списку” прокуратури вони також проходять свідками.

Окремо суддя Олег Антонюк відхилив клопотання колишнього співробітника спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая (у справі Крайтора він проходить свідком – НГП), який обвинувачується за тими ж статтями, що й Крайтор, але його розгляд  виділено в окреме кримінальне провадження. Зокрема, Тарадай просив дві справи об’єднати в одну.

Разом з тим, адвокати Крайтора заявили узгоджену позицію: на цьому етапі вони проти об’єднання, оскільки свідок Тарадай не має права на подібні клопотання у межах діючого КПК. При цьому поверення цього питання можливе лише після того, як суд у справі співробітника спецпідрозділу “Альфа” призначить її розгляд по суті.

Також головуючий Олег Антонюк зауважив, що присутність Тарадая на засіданнях з розгляду справи Крайтора буде можливою тільки після його допиту як свідка.

Наступне засідання буде продовжено 21 грудня.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 35

 1. Справа на роки, може каструльоголові вимруть, антонюк він засудить.. ще та сволота

 2. За участь в державному перевороті, силовому, не конституційному захвату влади, їм статті.

 3. Нехай предявляють претензії до вбивць симчишина та скоробогатого.

 4. 19 февраля 2014-го в центре Хмельницкого по приказу полковника СБУ Крайтора офицер “Альфы” Тарадай открыл огонь по демонстрантам

  Крайтору спокойно дали уволиться из СБУ, организатор убийства на свободе, в СБУ при Януковиче он украл много денег, занимаясь вымогательством и рэкетом, служил в экономическом департаменте СБУ, затем возглавил областное управление. Сейчас ездит на “Порше”, богатый человек, на жизнь ему хватает. Он тогда даже не вышел к людям, он не пытался остановить стрельбу, он дал команду.

  А убийца Тарадай даже не думает никуда прятаться и уезжать в Россию – он все эти годы на службе в “Альфе”, получает зарплату от государства, все льготы. Хотя ни в каких боях на Донбассе не участвовал, в 14-м году в бой не пошел. У него только бабушка на “боевом счету”.

  Того эсбэубушника, кто застрелил Пагора, вообще не удалось установить, “свои” ” не сдали”. Дело в том, что оружие и пули, как сообщили “Цензор.НЕТ” в управлении спецрасследований ГПУ, из дела о гибели Героев Небесной сотни исчезли!

  Память погибших в Хмельницком Людмилы Шеремет и Дмитрия Пагора отравляет факт, что их убийцы остаются безнаказанными. Тарадай, очевидно, – удобный пример для воспитания сотрудников. Если подойдет демонстрация и будет приказ – стреляйте, мы вас отмажем. И вот это самое горькое, что можно сказать спустя 5 лет…

  Юрий Бутусов, “Цензор.НЕТ”

 5. СБУ укрывает Виталия Тарадая – убийцу героев Небесной сотни

  Офицер спецназа СБУ “Альфа” Виталий Тарадай был прекрасно подготовлен, и, находясь в вестибюле, хорошо видел, что оружия никакого у людей нет. В руках у Тарадая был пулемет. Он не делал предупредительных выстрелов.

  Сотрудник антитеррористического спецназа выпустил очередь в сторону безоружных протестующих. И пули натворили большую беду.

  вместо того, чтобы выдать убийцу в руки правосудия, председатель СБУ Василий Грицак помог ему “отмазаться” от прокуроров и отправил Тарадая… в служебную командировку в зону операции Объединенных сил (ООС). Не думайте, что Тарадай там воевал – он сидит во вполне безопасном месте в районе Станицы Луганской, его просто спрятали от следователей. Спрятали от возможности посмотреть убийце в глаза в суде.

  20 декабря 2018 года военная прокуратура изменила подозрение Тарадаю и убрала самую тяжкую статью, а именно ч. 2 ст. 121, за которую предусмотрено до 10 лет тюрьмы.

  21 декабря 2018 года суд отправил Тарадая под домашний арест на срок до 8 января 2019 года, но в начале января отказался продлить эту меру пресечения. Суд решил отпустить подозреваемого на поруки. Убийцу на наших глазах спасают от всякой ответственности.

  Крайтор имеет наглость в суде заявлять, что его действия 19 февраля 2014-го были законными, он все делал правильно. И организатора убийства после этих слов 18 декабря 2018-го отпустили на свободу под личное обязательство, даже без залога.

  Тарадай на фронт никогда не рвался, никаких подвигов за ним не замечено. На каком основании Крайтор, который уволился на пенсию в 2017-м купил себе автомобиль марки “Порше”?

  Оправдывают так: мол, если не стрелять по тем, кто тогда захватывал здание СБУ в Хмельницком, то нельзя осуждать тех военных, кто сдавал оружие в здании СБУ в Луганске, кто сдавал оружие в Краматорске.

  В Хмельницком неорганизованные люди вышли в знак протеста против нарушения законов Украины на Майдане, против убийств, под украинскими флагами и в защиту страны и Конституции!

  А на Донбассе и в Крыму предатели в погонах предавали страну и сдавали оружие наемникам и сторонникам иностранного государства-агрессора, выступавшим под российским флагом! Не смейте равнять эти события!

  Юрий Бутусов, Цензор.нет

 6. Слава СБУ и Крайтору ! Они не дали расстащить оружие кастрюлеголовым! Иначе смертей было бы гораздо больше.

  • Абрама в тюрячку до Крайтора, хай в одній камері один одному дупи лижуть до посиніння.

   • Ваську на зону хай там йому сраку розтягнуть

    • Я не Христос чи його апостол, що б мені різні вислови приписувати. Просто смішно. І ще раз – Я ,де треба, ставлю розділові знаки. То ж, будь-ласка, не компроментуйте мене.

     • > що б
      щоб

      > – Я ,де треба
      – я, де треба

      > То ж
      Тож

      > будь-ласка
      будь ласка

      > компроментуйте
      компрометуйте

     • Урок з вивчення правил пунктуації платний.

     • Шиза накрила гоміка Васю

     • Ти знову виходиш на зв’язок?

    • Бачу тобі вже розтягнули. Як відчуття, не дує?

     • Васька на зоні з глибоким дуплом в сраці буде головною сракодралкою

     • Навіщо мені тебе у сраку драти? Я не по цій частині, та й на зону до тебе якось не планую.

     • Обідно гоміку Васі роздолбали йому в сраці не дупло, а котлован

     • Дислексія? Знову забув випити таблетки?

     • Васька роздолбаний на голову і на сраку

 7. Утром я отсосал своему куратору из ГРУ. Он похвалил меня и сказал: “Хохол, я тобой доволен. Ты мой лучший петушок”.

  • Псевдео-Абрам, ти – реальний збочинець, тобі лиш би смоктати. Вся справа у смаку: тобі це подобається або ні. Але якщо ти збочинець то тобі це не може не подобатись)

 8. А тепер по суті. Ні у кого немає сумніву (крім мабудь збочинців) що справа Крайтора – політична. Тобто, винний він чи ні вирішує не суд у змагальному процесі між захистом та обвинуваченнням, а дяді у владних кабінетах. Прикро. Вчергове прикро за наше залежне правосуддя. Крайтор у даному випадку виконував лише посадові обов’язки. А от за іншу його діяльність ( в тому числі, за що придбав Порше) це потрібно дійсно розслідувати.

  • Так так. Едине, те що Скоробагатому яйця не відбили, можна кваліфікувати як не виконання уставу.

 9. Абрам, как ты мог мне изменить?! И с кем? С тем усатым? Между нами все кончено!

 10. У Васьки на свободе то ,рот и жопа растянуты, а на зоне вёдра залетать будут.

 11. Якісь хворі та збочені люди коменти пишуть. Гидко!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.