Через неякісно виконані ремонтні роботи не працюють амбулаторії загальної практики – сімейної медицини у селах Вихватнівці та Шутнівці на Кам’янеччині.
Про це повідомляє депутат обласної ради Ігор Гай на своїй сторінці у соціальній мережі.
«До мене, як депутата обласної ради, звернулися медики Кам’янеччини та жителі Китайгородської і Слобідсько-Кульчієвецької громад з проханням посприяти у вирішенні питання з відкриттям новозбудованих амбулаторій загальної практики – сімейної медицини у селах Вихватнівці та Шутнівці.
Ці амбулаторії урочисто відкрили наприкінці 2019 року. Але сьогодні в медзакладах тиша – немає ані працівників, ані відвідувачів. Хоч ремонти давно завершилися, проте сільські ради так і не прийняли згадані будівлі на баланс.
Аби з’ясувати в чому причина, виїхав на місце події. Від побачених картин стало зрозуміло, чому ці медустанови досі не працюють. Обидві мають типові проблеми – неякісно виконані ремонтні роботи. Зокрема, потріскані стіни, неналежно зроблені зовнішні роботи, відсутній благоустрій території тощо. Саме тому сільські ради не приймали ці медзаклади на баланс, адже через кілька років вони стануть їхньою проблемою і тут вже доведеться робити не поточний, а капітальний ремонт. Після запитів від сільських рад до ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”, який є замовником будівництва, підрядником частково були усунуті недоліки. Але до належного стану заклади так і не доведено. Зрештою, який має бути належний стан, сільські ради так і не знають, адже відсутня проектно-кошторисна документація.
На ситуацію, переконаний, варто належним чином відреагувати, адже згадані медзаклади планувалися як стратегічні для цих громад. У Шутнівцях два сімейні лікарі мали би піклуватися про здоров’я 4100 мешканців сіл Шутнівці, Панівці, Баговиця, Велика та Мала Слободідка, Устя, Цвіклівці Другі та Тарасівка. Також планувалося, що амбулаторія в Вихватнівцях надаватиме послуги 4 тисячам жителів з 12 навколишніх сіл – Демшина, Рогізни, Колодіївки, Дерев’яного, Калачківців, Субічі, Броварів, Гелетини, Привітного, Ленівки, Китайгорода та Патринець. Загалом на будівництво та обладнання кожної амбулаторії держава витратила більше 8 млн грн.
Питання щодо відновлення діяльності обидвох медичних закладів уже піднято мною на обласному рівні. Також мав особисту розмову з керівником ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника” Андрієм Колесніком, який запевнив, що всі недоліки по будівництву амбулаторій будуть усунуті. Сподіваюся, на позитивну підтримку колег і всіх причетних у вирішенні цих питань» – йдеться у дописі депутата.