Вже у лютому ціна газу для більшості українців могла б зрости до 12 гривень за кубометр і вище і тому держава встановила верхню межу для ціни від будь-якого постачальника, а саме: 6,99 гривні за кубометр.
Обмеження ціни на газ для населення та підприємств теплокомуненерго в розмірі 6,99 грн за кубометр з урахуванням ПДВ вводять тимчасово — на два місяці. Таке рішення пов’язане з наявними перекосами на ринку, але Україна не збирається повертатися до режиму спецзобов’язань, від якого відмовилася в рамках програми поточної співпраці з МВФ.
На що очікувати з іншими тарифами – зокрема, на тепло і воду?
Це ключове питання для місцевої влади по всій країні. Саме на місцевому рівні контролюється, як працюють теплокомуненерго та постачальники води.
Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок у коментарі НГП зазначив: «МКП Хмельницьктеплокомуненерго» користується тарифом, який затверджено ще в 2018 році. Вартість куба газу в структурі тарифу 6,37 грн, плати за доставку газу в тарифі не було. На сьогоднішній день це майже дві гривні за кожен куб.
У грудні підприємство купувало газ в Нафтогазі по 7,32 грн за куб, ціну січня ми будемо бачити після 25 числа цього місяця, але маємо розуміння, що то буде більше ніж у грудні. Тож прогнозовано, що у січні вартість газу для «Хмельницьктеплокомуненерго» буде понад 10 гривень.
Однак мешканці багатоквартирних будинків з централізованим опаленням платитимуть за ціною 6,37 грн за куб газу. Частково високу ціну на газ для комунальних підприємств буде компенсовано за рахунок міського бюджету у вигляді безповоротної допомоги. До речі, за останні шість років підприємства теплокомуненерго Хмельницького отримали 150 млн грн такої допомоги.
Цього року передбачено на «Південно-Західні тепломережі» – 12 млн грн, «МКП Хмельницьктеплокомуненерго» – 16 млн грн. Тому, зважаючи на карантин і фінансовий стан великої кількості хмельничан, ми поки не будемо піднімати тариф. Фактично наразі вартість Гкал тепла – 2150 грн, а мешканці платять по 1480 грн».