Військова прокуратура Хмельницького гарнізону попросила у суду додаткового часу для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження за обвинуваченням колишнього начальника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора і колишнього співробітника спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая.
“У військової прокуратури своє уявлення про належне представлення обвинувачення. Три місяці тому заступник генпрокурора Максим Якубовський змінив групу прокурорів у справі Хмельницького Майдану по обвинуваченню Крайтора Тарадая. І тому сьогодні (15 січня – НГП) прокурор О. Стражник з чергової “нової” групи попросив ще два місяці перерви, щоб ознайомитись зі справою. Разом це буде вже п’ять місяців”, – написала у “Фейсбуці” захисниця майданіців Євгенія Закревська.
“І от таке дуже “ефективне” процесуальне керівництво і публічне обвинувачення в цій справі здійснює військова прокуратура вже три роки. З тих самих пір, як Луценко забрав провадження у управління спецрозслідувань і передав військовій прокуратурі. Планомірно і методично нищать справу і виводять Крайтора з-під кримінальної відповідальності. Але ці нові взялись прям вже по-серйозному. Із завзяттям”, – додала захисниця.
Наступне засідання заплановано на 12 березня.
Додамо, що справа Крайтора-Тарадая в суді з 2019 року, але по суті її так і не почали розглядати.
Слідство обвинувачує Віктора Крайтора і Віталія Тарадая за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 365 (в редакції Закону від 7 квітня 2011 року) – перевищення службових повноважень, що супроводжувалося застосуванням зброї; ч. 1 ст. 119 – вбивства, яке вчинено через необережність; ст. 128 – спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження.
Як писав НГП, потерпілою стороною у справі Крайтора виступають донька загиблої жінки біля будівлі обласного СБУ Ірина Шеремет; хмельничани Володимир Гаман, який одержав осколочне поранення у живіт біля будівлі обласного СБУ; Олександр Полудніцин, отримав кульове поранення в живіт і Олег Топольницький, який також був поранений.
Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року кілька сотень мітингувальників з центрального Майдану вирушили під стіни Управління СБУ області. Внаслідок спроб проникути окремих активістів усередину адмінбудівлі співробітники СБУ застосували вогнепальну зброю. У результаті смертельне поранення одержала 72-річна Людмила Шеремет, яка згодом померла в лікарні.
Фактично ця подія спричинила подальшу ескалацію конфлікту. Група невідомих закидала будівлю “коктейлями Молотова”, що спричинило вигорання поверхів.
Ближче до вечора того дня від кулі загинув 21-річний Дмитро Пагор. Ще п’ять осіб отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.
Згодом Президент удостоїв Шеремет і Пагора звання Героя України (посмертно).