Депутати Хмельницької міської ради закликали центральну владу скасувати різке підвищення тарифів на природній газ, послуги розподілу газу та електроенергію для населення, бізнесу та комунальних підприємств.
Про це сказано у тесті звернення, яке було ухвалено на позачерговій сесії міської ради 14 січня.
“Ми були зобов’язані відреагувати на різке підвищення тарифів на усі енергоносії (газ, його транспортування, електропостачання, скасування пільгового тарифу на електроенергію). Це суттєво б’є і по мешканцях міста, ставить їх на межу виживання, а також і по усіх комунальних підприємствах, і по бізнесу, призводить до підвищення цін на різні групи товарів, завдає прямої і не прямої шкоди міському бюджету. Одностайно проголосували за звернення до центральних органів влади, у якому чітко це аргументуємо. Як приклад, тільки 2 наші теплопостачальні підприємства будуть змушені платити за розподіл газу майже 13,5 млн грн. Суттєво підвищується вартість електроенергіі для «Електротрансу», Хмельницькводоканалу, оплата за зовнішнє освітлення. Їх усіх треба буде дотувати на десятки мільйонів гривень. Ми не можемо стати касою, яка просто передаватиме кошти платників податків олігархам-монополістам”, – написав мер у “Фейсбуці” Олександр Симчишин.
Як відомо, Кабмін запровадить державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб.м. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.
14 січня міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв’ю Радіо НВ, що у Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань.
Із 1 січня в Україні зросли тарифи на тепло та електроенергію. Також у 2021 році українці платитимуть більше не тільки за газ як товар, але і за його постачання.