Лідер Хмельницької обласної партійної організації «За Майбутнє» Сергій Лабазюк: «Наша ідеологія проста: будувати країну треба від громад до центру, а не навпаки»

В Україні з’явилася нова політична сила – партія «За Майбутнє». На Хмельниччині її буде представляти команда на чолі з народним депутатом України Сергієм Лабазюком. У найближчих планах партії – участь у місцевих виборах, а в перспективі – у парламентських виборах. Ми поговорили з Сергієм Петровичем про його особисті причини приєднатися до проекту «За Майбутнє», про персональний склад команди, ідеологію та завдання, які ставить перед собою партія. 

–  Політичні сили почали підготовку до місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня. В якому форматі ви та ваша команда плануєте брати участь у виборчій кампанії?

–  Політична система Україна зазнала докорінних змін. За новим виборчим законодавством вже немає мажоритарних округів. Час політиків-одинаків, на жаль, минув, настав час політичних партій.

Перед нашою командою постало питання, як далі відстоювати інтереси земляків на національному рівні? Ми вважаємо, що чинні політичні проекти, представлені у парламенті, себе дискредитували. Одні – через непрофесіоналізм і некомпетентність їхніх представників в органах влади. Інші – через невміння бути справжньою опозицією, без «договорняків» та підголосовування за антисоціальні законопроекти.

Спочатку в Верховній Раді мені запропонували приєднатися до депутатської групи «За Майбутнє». Я розумів, що можливості члена депутатської групи набагато ширші, ніж у депутата-мажоритарника. Та для мене, в першу чергу,  важливими були не можливості, а якість команди. Поспілкувавшись із колегами, я зрозумів, що в групі «За Майбутнє» зібралися народні обранці, які, як і я, багато років чесно та сумлінно працювали на округах. За це й заслужили довіру та повагу людей. Вони зрозумілі та близькі мені за духом, цінностями, якими керуються в житті. Йдеться про відповідальність, вміння тримати слово, бажання бути корисним людям, а також справжню любов до України й рідного краю.

Згодом на базі депутатської групи «За Майбутнє» була створена однойменна всеукраїнська партія. Мені запропонували очолити Хмельницьку обласну організацію. Для мене це стало новим викликом і новою, значно більшою, відповідальністю. А також можливістю ще більше допомагати людям, перенести позитивний досвід роботи нашої команди в 188-му окрузі на всю Хмельниччину. Ви ж мене знаєте, на виклики я завжди кажу «так».

–  Чому саме партія «За Майбутнє»? Чим вона відрізняється від інших партій?

–  Партія «За Майбутнє» –  перша за історію незалежної України національна партія, яка створена за ініціативою самостійних представників місцевих громад. Тут зібралися однодумці, які мають успішний досвід управління. Хтось керував областями, хтось власним бізнесом, або працював на керівних посадах у великих корпораціях. Політики вони по-друге, а по-перше – досвідчені професіонали в управлінні. Саме такі люди сьогодні мають прийти на зміну чинній владі, яка показала свою повну некомпетентність та профнепридатність.

Також для мене є важливим ідеологія «За Майбутнє» –   будувати країну від громад до центру, а не навпаки. В цій ідеології на першому місці стоїть людина, а не політичний інтерес. Наша формула проста: «Успішні громади – успішна Україна!».

Важлива перевага партії «За Майбутнє» –  сильне представництво у Верховній Раді. Ми ще молода партія, але за допомогою депутатської групи можемо відстоювати інтереси наших виборців на всеукраїнському рівні.

Крім того, «За Майбутнє» –  це партія, яка працює на об’єднання. На відміну від наших політичних конкурентів, у нашій програмі не знайдете жодного натяку чи маніпуляції, спрямованих на штучне розділення людей. Тим, хто хоче ділити українців за вірою, мовою, національністю чи соціальним статусом, –  закритий шлях до нашої команди. Ми віримо в силу єднання. Єднання заради майбутнього України.

– Якою буде команда «За Майбутнє» в Хмельницькій області?

– У Хмельницьку обласну організацію партії «За Майбутнє» об’єдналися: я, народний депутат Сергій Лабазюк, зі своєю командою партії «Поруч», яку люди знають по роботі на 188-му виборчому окрузі, з нами й лідер Хмельницької обласної організації партії «Відродження», народний депутат Віктор Бондар і його команда, які багато років результативно працювали на 191-му окрузі, а також керівник фракції Аграрної партії у Хмельницькій облраді Сергій Іващук з командою, які успішно відстоюють інтереси подолян на рівні області. Після об’єднання ми стали єдиною командою «За Майбутнє Хмельниччини!».

Кожен з нас має величезний досвід роботи, добре розуміється на проблематиці регіону, знає, як розв’язувати нагальні проблеми жителів Хмельницької області. Ми знаємо, що треба робити і готові працювати цілодобово, щоб наші діти жили в гарних, охайних містах і селах, а їхні батьки були забезпечені добре оплачуваною роботою та мали впевненість у завтрашньому дні. Саме в такій команді я впевнений на всі 100 відсотків.

На місцевих виборах будемо балотуватися на всі рівні місцевої влади: обласний, районний та ОТГ. Тому формування нашої команди триває. Ми запрошуємо до спільної роботи сильних духом професіоналів, які не бояться викликів, готові до відповідальності, знають місцеву проблематику і мають  чітке бачення як щодо розв’язання нагальних проблем, так і щодо розвитку громади. І важливо, щоб їх поважали люди. Це –  головний тест для майбутнього політика.

 

– Яким чином ви формуєте команду кандидатів, які будуть представляти «За Майбутнє» на місцевих виборах? За якими принципами формуєте обласний виборчий штаб?

– Наших кандидатів вибираємо за трьома критеріями: професіоналізм, управлінський досвід і довіра людей. Так ми будемо впевнені, що людина зможе ефективно працювати задля інтересів громад, і за неї не буде соромно. Наші кандидати – це підготовлені, досвідчені професіонали, яким не потрібен час, щоб увійти в курс справ. Вони одразу можуть брати на себе відповідальність і працювати. Кожен з них має авторитет і повагу, які вони заслужили багаторічною роботою на користь своїх громад. Втім ми залишаємося відкритими для нових лідерів. Плануємо провести так звані «народні праймеріз». Це коли громади чи окремі професійні спільноти (лікарі, вчителі та ін.) на конкурентній основі вибирають поміж себе людину, якій вони довіряють представляти свої інтереси в місцевих органах влади. Ми готові внести до списків партії «За Майбутнє» переможців таких праймеріз і разом брати участь на виборах. Все це абсолютно безкоштовно, ми надаємо всю можливу підтримку нашим кандидатам.

Що стосується роботи обласного виборчого штабу, то ми також відкриті для співпраці. Найближчим часом оголосимо про можливість приєднатися до нас усіх, кому небайдуже майбутнє нашого рідного Поділля. Щоб стати членом команди нашого штабу, необхідно звернутися до громадських приймалень  народних депутатів, зателефонувати нам на гарячу лінію або зв’язатися через соціальні мережі. Далі запросимо потенційного кандидата на співбесіду, за результатами якої ухвалимо рішення. Як бачите, все просто та прозоро.

–   Які завдання ставить перед собою Хмельницька обласна команда «За Майбутнє»?

–  Наше першочергове завдання, щоб в органи місцевої влади всіх рівнів з нашою командою увійшли досвідчені професіонали, які будуть реально працювати, а не проводити півдня, розмірковуючи який пост в ФБ сьогодні зробити, щоби було більше лайків. Без професіоналів у владі будь-які реформи приречені на провал.

Друге завдання — подолати наслідки карантину і запустити економіку області. Для цього на національному рівні  будемо боротися за зниження податків для бізнесу і надання підприємцям державної фінансової підтримки і пільгових кредитів. Ми будемо боротися за збереження кожного робочого місця на Хмельниччині і запровадження максимальних пільг для бізнесу, який створює нові робочі місця.

Важливим напрямом для нас є відновлення та розвиток місцевої інфраструктури. В першу чергу – будівництво та ремонт автошляхів. Також будемо вимагати від центральної влади розширення підтримки вітчизняної промисловості та АПК, які на сьогодні є основою української економіки. Відродимо економіку – відродимо країну.

У соціальному напрямі плануємо зосередити зусилля на збереження освітньої та медичної галузей. Влада, незважаючи на протести людей, продовжує знищувати українську освіту та медицину. Під виглядом оптимізації закриваються лікарні та школи, тисячі фахівців залишаються без роботи. В деяких регіонах людям важко доїхати до лікарні чи відправити дитину до школи. Чи таких реформ заслужили українці, які пережили два Майдани і зараз переживають війну з Росією?! Будемо скасовувати ці недолугі реформи! Для людей це важливо, тому для нас – це також важливо. Майбутнє є тільки в освіченої та здорової країни.

 

–  Якою є позиція вашої партії щодо завершення реформи децентралізації?

– На жаль, сьогодні простежується бажання центральної влади переглянути реформу децентралізації в бік розширення повноважень Києва та зменшення самостійності громад. Цього не можна допустити, адже децентралізація стала однією з небагатьох справді успішних реформ, проведених в Україні. Тому партія «За Майбутнє» буде відстоювати децентралізацію і вимагати завершення цієї реформи. Щоб регіони отримали належний рівень фінансової та управлінської самостійності. Ми не повинні випрошувати у Києва дозвіл на ухвалення рішень, які стосуються винятково громад Хмельниччини. Ми не повинні просити дати нам гроші, які заробили на території області, а центральна влада несправедливо зараховує більшу їхню частину до державного бюджету. В більшості питань нам не потрібно допомагати, нам просто не треба заважати.

На жаль, центральна влада провалила комунікацію з регіонами. Особливо в питанні карантинних обмежень. Адаптивний карантин необхідний, але потрібно пам’ятати, що саме місцева влада несе на собі практично весь тягар боротьби з коронавірусом та його наслідками. Все фінансове навантаження лягло на місцеві бюджети. Саме тому органам місцевого самоврядування необхідно надати більше повноважень і джерел наповнення місцевих бюджетів. Для цього необхідно завершити реформу децентралізації. Саме такою має бути справжня державницька позиція.

– Чого  очікуєте від виборів?

Насамперед приходу до влади професіоналів. З умілими руками, мудрими головами громади стануть більш ефективними. З досвідченими керівниками люди зможуть розв’язати набагато більше своїх проблем. По-друге, я очікую, що в Україні з’явиться декілька потужних нових політичних проектів, які претендуватимуть на проходження до наступного парламенту. Впевнений, що однією з таких сил стане партія «За Майбутнє». Це буде принципово нова історія для українського парламентаризму, адже політику партії диктуватиме не керівництво, а люди на місцях. По-третє, я чекаю, що ми продовжимо курс на єднання українців і України. Майбутнє України – в єднанні!

Д. СВІТЛА. 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!