“Це правда пандемії без завтрашнього дня”. Хмельницького бізнесмена судять за “коронавірусні” дописи у Facebook

Хмельницька поліція склала протокол про адміністративне правопорушення за ст.173-1 КУпАП (“Поширювання неправдивих чуток”) щодо відомого місцевого бізнесмена і керівника ТОВ “Браво” Віктора Вікарчука.

Про це свідчить постанова Хмельницького міськрайонного суду від 10 липня.

За даними протоколу, Вікарчука обвинувачують у тому, що він, 21 квітня о 09 год. 30 хв., 25 квітня о 19 год. 07 хв., 28 квітня о 20 год. 14 хв. та 4 травня об 11 год. 09 хв. поширив неправдиву інформацію в соціальній мережі «Фейсбук», а саме поширив відеоролик під назвою «Терміново іншого шансу немає», «Терміново направте сюди максимальну увагу», «Мир…( не читається)..за права людини», «Терміново чому завтра не настане якщо ти мовчиш», в яких наводить неправдиві факти про ситуацію довкола поширення «COVID-19» та заклики до непокори про встановлення карантинних обмежень, що може викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку.

Скріншот з фейсбук-сторінки Віктора Вікарчука

Водночас суддя Олександра Вітушинська, яка судить Вікарчука, відправила зарічанському відділу поліції Хмельницького на доопрацювання справу про адміністративне правопорушення. За її аргументами, в адмінпротоколі конкретно не зазначено, які саме чутки він поширював Віктор Вікарчук та в чому полягає їхня неправдивість.

Крім того, в протоколі зазначено, що хмельницький бізнесмен неодноразово поширив неправдиву інформацію в соціальній мережі «Фейсбук», при цьому, до протоколу додано диск лише з одним відеозаписом, однак, не зрозуміло яким саме.

“Без виправлення цих недоліків та суперечностей здійснити об`єктивний розгляд адміністративної справи неможливо, адже вийти за межі висунутого у протоколі звинувачення суд (суддя) не вправі”, – сказано у судовій постанові.

Нагадаємо, що  ст.173-1 КУпАП  передбачає покарання у вигляді накладення штрафу від 170 грн до 255 грн або виправні роботи до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Вперше цю статтю покарання було запроваджено Указом президії Верховної Ради Української РСР 20 квітня 1990 року.

Як писав НГП, 6 липня Хмельницький окружний адміністративний суд виніс рішення про зупинку роботи “СВ” через порушення правил пожежної та техногенної безпеки. Вказаний об’єкт належить ТОВ “Браво”, яке контролює Віктор Вікарчук.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Он реально поглупел? Или чуть ума лишился?

  2. Вікторе,тримайтесь Ви все вірно робите

  3. Пацан проигрался хуже Геруса вот крыша и начала отъезжать. Дальше будет больше.

  4. Лише у нас можливо попасти на лаву підсудних за якийсь перепост тупого допису у соцмережі і спокійно понти гоняти за вбивство людини в Одесі чи за невдалу спробу вбивства у Харкові

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.