У Кам’янці-Подільському суд наклав максимальний штраф на підприємця-учасника АТО, який був без маски

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винним підприємця магазину “Мандарин” у порушенні правил карантину і оштрафував на 34 тис. грн.

Про це свідчить постанова від 15 липня.

За матеріалами справи 22 червня о 15.35 год. в приміщенні магазину «Мандарин» на вул. Веліканова, 25 у Кам`янці-Подільському підприємець порушив правила карантину, допустивши роботу без засобів індивідуального захисту, а саме без медичної маски та гумових рукавичок, чим порушив вимоги п.п.1 п.3 Постанови Кабінету Міністрів №392 від 20 травня 2020 року.

Фото НГП

У суді порушник не визнав вини. Пояснив, на момент перевірки перебував на робочому місці в магазині, що здійснює торгівлю тютюновими і алкогольними виробами. Також у магазині перебувало двоє торгових агентів без масок. Через спекотну погоду і відсутність в приміщенні кондиціонеру підприємець перебував без маски і гумових рукавичок, які одразу розпочав одягати, коли зайшли працівники поліції.

Він наголосив, що працівник поліції проігнорував наявні в магазині інші засоби індивідуального захисту, а саме захисне скло біля прилавку, дезінфектор, а також попередження на вхідних дверях і неправомірно склав на нього протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП. За вказаних обставин просив суд закрити провадження по справі, у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Крім цього, у суді виступив його захисник, який вважав, що за цих обставин протокол про адміністративне правопорушення складений безпідставно, оскільки близько 15.35 год. 22 червня року в приміщенні магазину «Мандарин» підприємець не здійснював господарську діяльність, оскільки не було відвідувачів та покупців. Це свідчить про відсутність небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID 19, фактично торгові агенти, які перебували в приміщенні магазину, не зважаючи на попередження на вхідних дверях про правила відвідування магазину, знехтували зазначеними вимогами та по суті спровокували адміністративне правопорушення.

Наданий поліцейським відеодоказ правопорушення не підтвердив здійснення чоловіком господарської діяльності, а письмові пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності від 22 червня записані поліцейським зі слів, не є повними, переконаний захисник. Відтак, просив суд закрити провадження по справі у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Натомість суд дійшов висновків про достатньо підстав доведення вини порушника карантину.

“Враховуючи характер скоєного адмністративного правопорушення, суспільну небезпеку вчиненого для оточуючих і можливих наслідків, що можуть загрожувати суспільству та окремим громадянам поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також те, що підприємець, прикриваючись статусом учасника бойових дій, не бажає усвідомити суспільну небезпеку свого діяння – вини не визнав, при цьому не заперечив обставини, викладені в протоколі, його сімейний стан, майнове становище,  суд вважає за можливе застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст. 44-3 КУпАП“, – сказано у судовій постанові.

Нагадаємо, що за порушення карантину передбачена відповідальність за ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб.

Як писав НГП, на Теофіпольщині власниця сільського магазину заплатить 17 тис. грн, бо продавала товар без маски і рукавичок.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.