Колишній гендиректор “Хмельницькобленерго” хоче стягнути моральну і матеріальну шкоду з Офісу генпрокурора

Колишній генеральний директор ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександр Шпак судиться з генеральною прокуратурою (нині це Офіс генпрокурора) і Державною казначейською службою України, добиваючись відшкодування моральної та матеріальної шкоди, заподіяної незаконними діями органу досудового розслідування та прокуратури.

Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

Свій позов пан Шпак оформив наприкінці липня 2019 року. Тоді цивільну справу взалася розглядати суддя Хмельницького міськрайонного суду Світалана Логінова. Однак 30 квітня 2020 року відбулася заміна судді (Логінова пішла у відставку – НГП) і справа потрапила до судді Оксани Козак.

Наразі відбулася певні зрушення. По-перше, суд задовольнив клопотання Олександра Шпака про відмову від позовних вимог до старшого слідчого генпрокуратури Хранівського, оскільки вважає, що відповідальність повина нести генеральна прокуратура України.

По-друге, суд задовольнив клопотання представника позивача щодо витребовування із слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області матеріалів кримінального провадження № 4201600000000612 від 29.02.2016 року в частині проведення слідчих та процесуальних дій із Шпаком, які будуть підтверджувати витрати останнього пов`язані з його викликами.

Як писав НГП, екскерівнику ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександру Шпаку 24 квітня 2018 року було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке також скеровано на розгляд до суду.

За версією слідства, у 2013 році під час реалізації проекту будівництва важливої для забезпечення надійного електропостачання міста Хмельницький трансформаторної підстанції класу напруги 110/10 кВ «Прибузька», службовими особами ПАТ «Хмельницькобленерго» забезпечено перемогу у тендерній процедурі посередницькій комерційній структурі із Російської Федерації.

Окрім цього, юридична особа країни-агресора та її реквізити використані для завищення вартості обладнання, а фактичним виконавцем робіт протягом 2015-2016 років було ТОВ «Подільський енергоконсалтинг», яке задіювалося організаторами злочинної оборудки для привласнення коштів державного обленерго та виведення активів до тіньового сектору економіки.

В рамках досудового розслідування кримінального провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, проведено позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності ПАТ «Хмельницькоблнерго», отримано висновки будівельно-технічної та судово-економічної експертиз, результатами яких підтверджено суму завданих збитків державній компанії у розмірі 23 млн грн.

Однак у жовтні 2018 року спеціалізована антикорупційна прокуратура Генеральної прокуратури України закрила кримінальне провадження щодо Олександра Шпака за ч.5 ст. 191 КК України  за відсутністю в його діяннях складу кримінального правопорушення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Саня какие бабки моли бога что тебя мудака не посадили. Офис прокуратуры возмитесь за него и посадите .

 2. Пам‘ятається, у слідства також була версія, що це було фінансування сепаратизму через фірми мера Севастополя.. І звісно всю справу розкрутили через відділ заступника генпрокурора Матіоса. А тепер держава повинна розплачуватись через дії недопрокурорів. Колуни, та й годі

 3. Хай Шпак розкаже, скільки грошей завіз у Київ за свою посаду

 4. Журналістам потрібно було цілий рік, щоб знайти позов і дати публікацію.. якось дивно, враховуючи, що НГП топить за «незаконно» звільненого Козачука. Публікація для відводу очей від поточних справ в обленерго

 5. Справа була явно замовною та публічною.. і з самими замовниками зіграла злий жарт

  https://33tv.com.ua/справедливість-таки-є-і-заради-неї-тр/

 6. Зсучені прокурори повинні нести відповідальність за сфабриковані заказні справи! Коли хоча б один сповна відповість, лише тоді можна почати говорити про верховенство закону в цій країні.

 7. Дай Бог Вам здоров’я, Олександре Леонідовичу! Справедливість має взяти вгору. Удачі!

 8. Хотели прокуроры сбрить деньжат, а теперь самим придётся платить)) точнее государству за их тупость

 9. І правильно робить, що судиться. Публічно облили порядну людину брудом, та ще й за те, що збудував дійсно унікальний об‘єкт, незважаючи на війну, обвал гривні і паніку в країні в 2014-2015 роках. Покидьки, по іншому не скажеш

 10. Шпака хотіли склювати

 11. Так його синок, який читати навіть не вміє, працює в прокуратурі.
  Нехай перевірять як він попав туди.

 12. Це ж потрібно мати таку злість на Шпака О.Л. щоб “зачіпати” дітей? Очевидно це люди які добре його знають, але бояться вже 4 роки після його звільнення публічно та відкрито висловити свою думку.Сміливості -0.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.