У міській лікарні Кам’янець-Подільського визначено “нульового” пацієнта з COVID-19

Про це сказав начальник управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради Юрій Пливанюк, передає “Суспільне Поділля”.

 “Чоловік, якого вважали першоджерелом спалаху у міській лікарні Кам’янця-Подільського, потрапив у лікарню за направленням сімейного лікаря у зв’язку з загостренням деструктивного захворювання легень. Після госпіталізації у терапевтичне відділення Кам’янець-Подільської міської лікарні він був обстежений чотири рази. Під час комп’ютерно томографічного обстеження легенів у пацієнта виявили ознаки вірусної пневмонії”, – зазначив посадовець.

За його словами, 21 травня у пацієнта відібрали біоматеріал для ПЛР дослідження на COVID-19. Стан пацієнта погіршувався. Тому, не дочекавшись результатів, пацієнта транспортували у Хмельницьку інфекційну лікарню, де йому теж зробили ПЛР-тестування. Це тестування показало негативний результат. Тому чоловіка перевели у реанімаційне відділення Хмельницької обласної лікарні. 27 травня його виписали і направили на долікування в Кам’янець-Подільський.

Але, тим часом у Кам’янці отримали результати першого ПЛР тестування, яке показало позитивний результат на COVID-19. В результаті виникла ситуація коли в одного пацієнта два ПЛР-тести дали різні результати. І коли він ввечері 27 травня приїхав у Кам’янець-Подільську міську лікарню, його одразу відправили назад у Хмельницький.

Проте, під час проведення епідрозслідування виявилось, що цей чоловік лікувався разом з колегою у міській лікарні Кам’янця. Вони робітники Заводу точної механіки.

“У другого пацієнта немає проявів захворювання на COVID-19, його госпіталізували через проблеми з нирками. Але він міг бути носієм і занести коронавірусну інфекцію в терапевтичне відділення Кам’янець-подільської міської лікарні. Цьому чоловіку зробили ІФА-тест, який виявив антитіла до COVID-19. Тому постфактум ми припускаємо версію, що саме цей пацієнт без проявів захворювання і став джерелом розповсюдження вірусу в медзакладі”, – додав Пливанюк.

Наразі COVID-19 підтверджено у 8 медиків та 10 пацієнтів лікарні, тож терапевтичне відділення не функціонує. Кардіологічне та неврологічне відділення також пішли на карантин та не приймають пацієнтів.

Додатково відібрано 105 ПЛР-тестів і відправлено на дослідження у Хмельницький. Персонал закладу, який наразі під підозрою, вирішив самоізолюватися у лікарні до того часу поки не будуть відомі результати тестування.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.