Для Шепетівського залізничного вокзалу розроблять нову індивідуальну клієнтоорієнтовану концепцію

Правління АТ «Укрзалізниця» ухвалило порядок, яким буде вперше впроваджено методику та механізм розподілення площ на невеликих і середніх вокзалах (І—ІІІ класу) та мінімальні вимоги до цих площ.

Йдеться, зокрема, про такі вокзали, як Чернігів, Дарниця, Шепетівка, Кременчук, повідомляє Залізничний інформаційний портал.

«Правління нещодавно ухвалило цей документ, відповідно, зараз ми доводимо його до всіх регіональних філій та інших підрозділів, які мають вокзали на своєму балансі. Ми даємо їм строк на розробку індивідуальної концепції кожного вокзалу — що і де на ньому буде розташовуватися. Так, для зручності пасажирів, невеликі вокзали стануть клієнтоорієнтованими зонами», — повідомив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

За словами Івана Юрика, відтепер на зазначених вокзалах будуть розділені обов’язкові послуги: квиткові каси, зали очікування, санітарні вузли тощо, а вільні площі зможуть передаватись в оренду під розміщення альтернативних об’єктів, наприклад закладів харчування, магазинів. Чим більше загальної площі матиме вокзал, тим більше площ може бути передано в оренду.

«Кожен балансоутримувач вокзалу підготує концепцію свого вокзалу, яку ми детально вивчимо й адаптуємо з точки зору раціональності та естетичної сумісності. Якщо концепція буде затверджена — далі вокзалу та балансоутримувачу буде дозволено передати вільні площі в оренду. Такий механізм буде впроваджено вперше», — наголосив він.

Довідка. Загалом на мережі Укрзалізниці функціонує 107 вокзалів (без урахування вокзалів, що розташовані на окупованій території), у тому числі позакласних вокзалів — 15, вокзалів І класу — 8, вокзалів ІІ класу — 37 та вокзалів ІІІ класу — 47. Клас вокзалу встановлюється залежно від пасажирообігу, загальної площі вокзальних приміщень, обробки багажу та вантажобагажу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.