На черговій сесії Городоцької районної ради, котра відбулась 26 травня цього року депутати звернулись до Кабміну, Мінрегіону та Хмельницької ОДА з вимогою, якщо не має можливості залишити Городоцький район у складі Хмельницької області, то включити Городоцьку об’єднану громаду та Сатанівську селищну раду до складу Хмельницького району.
Депутати нагадують, що проект реформи субрегіонального рівня Хмельницької області у рамках децентралізації державної влади розриває Городоцький район на дві частини.
«Нам і досі невідомо, якими критеріями керувалися керівники цього проекту, якщо він створюватиме величезні незручності для жителів нашого району. Адже довжина спільного кордону Городоцького району із майбутнім Дунаєвецьким складає лише 28 км, а з Хмельницьким районом (по лінії Волочиська, Хмельницького та Ярмолинець) – 95 км.
Крім того, відстань від Городка до Дунаєвець становить понад 70 км, а до Хмельницького – 50 км. А жителі Сатанівської громади в основному доїжджають до обласного центру через Городок, бо так історично сформувалася транспортна інфраструктура Хмельницької області.
І усе це при тій умові, що від нас до Дунаєвець відсутнє транспортне сполучення, при вкрай зруйнованих дорогах» – йдеться у зверненні.
Останні економічні показники, на думку депутатського корпусу, переконливо свідчать про динаміку розвитку громади Городоччини, який значно випереджає Дунаєвецький район. Тому й недоцільно включати Городоцький район у склад Дунаєвецького та ще й з поділом Сатанівської громади – до Хмельницького району.
Саме це призведе до уповільнення економічного розвитку цих територій.
«Та найбільше обурює те, що адміністративно – територіальна реформа відбувається без урахування інтересів, запитів, потреб мешканців територіальних громад, не враховуються особливості їх національного складу, духовні надбання.
Городоцький район є місцем компактного проживання людей різних національностей, серед яких найбільшу частину – біля 40% складають жителі польського походження.
Саме для них, для їх нащадків 18 років тому у райцентрі була збудована і понині працює загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів з польською мовою навчання. Діє Вища духовна семінарія, Інститут Богословських наук, Будинок милосердя при римо – католицькій церкві та чимало інших культурно – освітніх центрів. І коли розділять наш район на 2 частини, повною мірою зруйнуються їх культурні, духовні, національні, ментальні зв’язки. Цього допустити не можна ні в якому випадку» – наголошується у зверненні.
Депутати вважають, що ігнорування громадської думки жителів району призведе до зростання соціально – політичної напруги серед жителів району.
Слід зазначити, що звернення проголосували 22 депутати районної ради із 22 присутніх.