Габінет розпорядився відшукати і демонтувати незаконні огорожі, які перешкоджають вільному доступу до водойм

Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет уповноважив районні державні адміністрації вжити заходи щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.

Про це сказано у його розпорядженні від 25 травня.

РДА отримали конкретні доручення:

 • забезпечити створення й роботу комісій з виявлення огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів;
 • про вжиті заходи інформувати департамент природних ресурсів та екології облдержадміністрації щоквартально, до 15 числа наступного за звітним періодом місяця.

Як відомо, 21 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування». Зокрема, Закон забороняє обмежувати права загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) в користування юридичним або фізичним особам.

Обмеження будь-яким способом безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3400 до 6800 грн. і на посадових осіб – від 6800 до 11900 грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Ласкаво просимо на голубі озера

 2. Не смішіть, він вже нелегальні заправки і гральний бізнес закривав. У віртуальній реальності. Насправді все працює.

 3. невже ті загорожі до ставків – Племоб”еднання, Ружична , які побудавало бичьо – пидараси демонтують?

 4. А якже забудовані береги Дністра? Скільки Віталій Гуменюк там начудив і все «законно»?
  Перевірте першого заступника начальника ДЕІ в Хмельницькій області!!!

 5. Ну ніби юристи в ОДА, а читати смішно.
  Хто має демонтувати? Чиновники РДА з ручками у руках і компютерами на столах?
  За які кошти має бути демонтаж?
  Закінчиться все утворенням комісій…

  • Не знаєш, що робити, створи комісію. Габінет створює комісії і на камери “бореться”, а Дністер, Збруч, Буг, як були всі в заборах так і будуть.

 6. ..самі своє не демонтують..тут варто пройти берегами річок і все побачити власними очима..територію колишнього кладовища Калюс (біля с.Рудківці) на березі Дністра відвідати..щодо створення робочих груп з фахівців +. попередні губернатори про це говорили..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.